Validation Volunteering Highway (Gönüllülüğü Doğrulama Yolları)
PROJENİN FACEBOOK ADRESİ: https://www.facebook.com/validation4volunteers?fref=ts

PROJENİN SÜRESİ:24 Ay

PROJENİN FON KAYNAĞI: AB Bakanlığı AB Eğitim ve Gençlik Programları Başkanlığı

PROJEDE YER ALAN KURULUŞLAR: Ankara Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü,, Almanya, Finlandiya, Romanya, İngiltere, İspanya, Portekiz, İtalya’dan çeşitli kamu kurumları, Sivil Toplum Kuruluşları ve üniversiteler

PROJENİN AMACI: Sosyal Hizmetlerde Gönüllü Çalışmaların Teşviki ve Gönüllülerin Desteklenmesi, Gönüllü doğrulama kaynaklarının tespiti, Gönüllülerin çevrimiçi araçları kullanmadaki becerilerinin artırılarak, Avrupa genelinde gönüllülerin deneyimlerini paylaşarak, iyi uygulamaların transfer edilmesidir.

PROJENİN İÇERİĞİ: Türkiye, Almanya, Finlandiya, Romanya, İngiltere, İspanya, Portekiz, İtalya ortaklığı ile oluşturulan projede gönüllü ve gönüllülük kavramı derinlemesine incelenmiş olup bilgi ve tecrübe paylaşımı yapılmıştır. Proje kapsamında Türkiye, İspanya, Portekiz, İtalya ve Romanya’da toplantılar düzenlenmiş, gönüllülerin yaptığı aktiviteler yerinde gözlemlenmiştir.
 
PROJEDEN BEKLENEN SONUÇLAR: Projenin sonunda proje bilgilerinin gönüllülük ve doğrulama yoluyla kazanılan becerilerin ve gönüllülük deneyimlerinin paylaşıldığı bir internet sitesi oluşturulmuştur.