…

Bakan Yardımcısı Sevim SAYIM MADAK


Görevi
T.C. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı
Göreve Başlama Tarihi
22 Haziran 2023 , Perşembe
Doğum Yeri
Kars
Öğrenim

Lisans - Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi
Yüksek Lisans - Marmara Üniversitesi
Yüksek Lisans - Barcelona Üniversitesi
Doktora - Aydın Üniversitesi

Önceki Görevler

Çalışma hayatına 1994 yılında Türk Hava Yolları`nda (THY) başlayan Sayım Madak, Reklam, Halkla İlişkiler ve Basın İlişkileri uzmanı olarak uzun yıllar görev yaptıktan sonra 2006 yılında THY’nin Barcelona ofisine Pazarlama Müdürü olarak atanmıştır.

2010 yılında THY’deki görevlerinden ayrılarak ticaret hayatına atılan Sayim Madak özel sektörde yöneticilik faaliyetlerinde bulunmuş ve 2012 yılı Cumhurbaşkanlığı Başarılı İş Kadını plaketine layık görülmüştür. Seneler boyunca edindiği tecrübeyi genç nesillere aktarmak amacıyla da öğretim görevlisi olarak İstanbul Ticaret Üniversitesi Havacılık Yönetimi bölümünde görev almıştır.

Yabancı Dil
İngilizce, İspanyolca, Kürtçe
Medeni Durumu
Evli
Özgeçmiş

Dr. Sevim Sayım Madak, Kars'ın Sarıkamış ilçesinde doğmuştur. Lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi`nde tamamlayan Sayım Madak, Yüksek Lisans eğitimlerini “Politika’da Halkla İlişkiler” teziyle Marmara Üniversitesi’nde (2000 - 2002) ve “Şirket Değerlemesi” teziyle Barcelona Üniversitesi`nde (2007 - 2009) tamamlamıştır. Sayım Madak, “Sivil Havacılıkta Yolcu Tercihini Etkileyen Faktörler: THY Örneği” konulu teziyle doktorasını tamamlamıştır. Havacılık sektörünün mevcut durumu, gelişimi ve geleceğine dair yayımlanan çeşitli makaleleri bulunmaktadır.

İş ve akademik yaşamındaki yoğun çalışmalarının dışında Sivil Toplum Kuruluşlarında da önemli görevler üstlenerek yurt içi ve yurt dışında insanlık adına katma değer üretmeye gayret eden Sayım Madak, 2016 yılında Sayın Emine Erdoğan Hanımefendinin himayelerinde kurulan Afrika Kültür Evi Derneği`nde yönetim kurulu üyesi olarak Türkiye ile Afrika arasındaki sosyal, ekonomik ve kültürel çalışmalara da katkı sunmaktadır.

Siyasi yaşamına 2009 yılında AK Parti İstanbul Ana Kademe Tanıtım ve Medya komisyon üyesi olarak başlayan Sayım Madak sırasıyla;

• AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları Tanıtım ve Medya Başkanlığı (2012-2015),
• AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları MKYK üyeliği (2015-2018),
• AK Parti İstanbul Ana Kademe Tanıtım ve Medya Başkanlığı (2018-2019),
• AK Parti İstanbul Ana Kademe Siyasi ve Hukuki İşler Başkanlığı (2019-2021),
• 2019 Yerel Seçimleri İl SKM Başkan Yardımcılığı (2019),
• AK Parti İstanbul Ana Kademe Sosyal Politikalar Başkanlığı
(2021 - 2023)

İngilizce, İspanyolca ve Kürtçe bilen Sayım Madak, evli ve 3 çocuk annesidir.

Sosyal Medya