Yardım ve Dayanışma Dergisi
Yardım ve Dayanışma, (mülga) T.C. Başbakanlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğü tarafından 2010 yılından 2012 yılına kadar 6 Aylık periyotta yayımlanan bilimsel bir dergidir. Derginin yayın hayatı, yayımlanan 3 sayısının ardından, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının kurulması ile birlikte sona ermiştir.

Dergi yayımlandığı süre boyunca başta yoksulluk ve sosyal yardımlaşma alanları olmak üzere sosyal politikanın her alanında ülkemizdeki düşünsel gelişimi hızlandırmak, teori ile uygulamada yer alan tarafları akademik bir çerçevede bir araya getirmiştir. Bu bağlamda, sosyal politika alanında kamu kesimi ile akademik kesim, teorisyenlerle uygulayıcılar arasında ortak bir dil oluşturmak ve yapıcı bir akademik zeminde farklılıklarını koruyarak bu kesimlerin birbirlerini zenginleştirmelerine vesile oluşturmuştur.

Bu anlamda, yoksullukla mücadele misyonuna sahip olan Genel Müdürlüğümüzün bu alandaki faaliyetlerini uzmanlaşmaya dayalı ve bilimsel bir çerçevede sürdürmesi anlamında  "Yardım ve Dayanışma" dergisi önemli bir rol üstlenmiştir.

 

Yayın Türü Yılı Sayı Sayfa Sayısı Yayın Adı İndir
Dergi 2011 3 104 Yardım ve Dayanışma Dergisi
Dergi 2010 2 96 Yardım ve Dayanışma Dergisi
Dergi 2010 1 104 Yardım ve Dayanışma Dergisi