Mustafa BİLİR
Mustafa BİLİR

Çocuk Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı

1969 yılında Kilis’te doğdu. İlköğrenimini Gaziantep İslahiye, ortaöğrenimini Gaziantep Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde, yükseköğrenimini ise 1991 yılında Hacettepe Üniversitesi Sosyal Hizmetler bölümünde tamamladı. Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumuna bağlı birimlerde Kuruluş Müdürlüğü, İl Müdür Yardımcılığı ve İl Müdürlüğü gibi idari görevlerde bulundu.

Toplam Kalite Sistemi kurulması faaliyetleri içerisinde yer alan ve kalite sistemi iç tetkikçi olan BİLİR, Sinop Ceza ve Tutukevleri İzleme Kurulu üyeliği ve 19 Mayıs Üniversitesi Sinop Sağlık Meslek Yüksek Okulunda konuk öğretim görevlisi görevlerini üstlendi.

2017-2020 yılları arasında Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğünde Bakım Hizmetleri Daire Başkanlığı görevinde bulundu.

İlk kez düzenlenen Türkiye Çocuk Araştırması, 2023 – 2028 yıllarını kapsayan “Türkiye Çocuk Hakları Strateji Belgesi ve Eylem Planı”, 1. Çocuk Şurası, Çocuk Destek Gelişim ve Eğitim Programı, Mobil Sosyal Hizmet Uygulaması ve Çocuklar Güvende Programı gibi önemli proje ve programların hazırlanması ve hayata geçirilmesi süreçlerinde yer aldı.

Halen Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütmektedir.

Evli ve 2 çocuk babasıdır.