Seyfi BOZÇELİK
Seyfi BOZÇELİK

Çocuk Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı V.

1966 Mucur/Kırşehir’de doğdu. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tarih bölümünden 1987 yılında mezun oldu. 1987 yılında öğretmenlik görevine başladıktan sonra değişik okullarda öğretmenlik, yöneticilik ve ilçe milli eğitim müdürlüğü şube müdürlüğü görevinde bulundu. Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Genel Müdürlüğü döneminde Çocuk Yuvaları, Sokak Çocukları Merkezi,  Çocuk Gençlik Merkezi ve Spastik Çocuklar Merkez müdürlükleri görevini yürüttü. 2018-2021 yılları arasında Adnan Menderes Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümünde öğretim görevlisi olarak ders verdi.

 2006-2009 yılları arasında İstanbul Sosyal Hizmetler İl Müdürü,

2016-2017 Van Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü,

2017-2020 Aydın Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü,

2020-2021 Muğla Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü,

2021-2024 Kadının Statüsü Genel Müdürlüğü Kadın Politikaları Daire Başkanlığı,

2024- Çocuk Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı olarak halen görevine devam etmektedir.

Maltepe Üniversitesi Psikoloji bölümü Endüstri ve Örgüt Psikolojisi Yüksek Lisans programını tamamladı. “Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumunda Çalışan öğretmen, psikolog ve Hemşirelerin Mesleki Motivasyonu ve İş Tatmin Düzeyinin Araştırılması” tezini vererek Yüksek Lisans Programını tamamladı.   Anadolu Üniversitesi Sosyoloji bölümünü ikinci üniversite olarak bitirdi.

Yalova Üniversitesi Sosyal Hizmetler Doktora Programı ve Ankara Üniversitesi Disiplinlerarası Aile Danışmanlığı Yüksek Lisans programları öğrenciliklerini görev değişiklikleri nedeniyle bırakmak durumunda kaldı.  

İstanbul Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü döneminde “Yurt ve Yuvalarda Kalan Çocuk ve Ergenlerin Problemlerinin Tespiti Araştırma Projesi” ile sorunların tespiti çalışmalarını gerçekleştirdi.

2008 yılında Diyarbakır Raporu ve 2017 Yılında Silopi Raporunun hazırlanmasında görev aldı. Bununla birlikte görev yaptığı illerde birçok projenin hayata geçilmesi konusunda çalışmalar yürüttü.

İstanbul ilinde 2006 yılında ilk Çocuk Evlerinin kurulmasını, 2013 yılında ilk Umut Evinin açılmasını gerçekleştirdi.

Zihinsel Engelli Bireylerin Bireysel Eğitim Planlaması Programı formatörüdür.

Eğitim-Bir Sendikasının kuruluşunda görev aldı. İstanbul Eğitim-Bir 3. Nolu Şube Yönetim Kurul üyeliği ve Belek Üniversitesi Mütevelli Heyeti üyeliği görevlerinde bulundu.

DMW Uluslararası Diplomatlar Birliği Yönetim Kurulu üyeliğini aktif olarak yürütmektedir.

Üç Saniye ve Katil Şampiyonlar isimli iki roman yazarı olup Sosyal Hizmetler ve Toplumsal Kalkınma isimli ders kitabı notları bulunmaktadır.

Evli üç çocuk babasıdır.