26 Ekim 2023, Perşembe

Zincirleme Kaza ile ilgili açıklama


Aile Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü denetiminde hizmet vermekte olan Özel Güzide Bakım Merkezi ve Özel Güzide -2 Bakım Merkezi’nin personel servis aracı, vardiya değişimi esnasında kaza yapmıştır.

Bugün sabah saatlerinde meydana gelen kazada; 22 kurum personeli, Erzurum Şehir Hastanesi ve Erzurum Bölge Eğitim Hastanesi acil servislerine kaldırılarak ilk müdahalede bulunuldu.
Kazanın meydana geldiği saatlerden sonra bazı sosyal medya hesaplarında;

“Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir yurtları istikametinde zincirleme kaza meydana geldi. Olay 26.10.2023  sabah 8.30 sularında, özel bir bakım merkezine ait servis aracının; kırmızı ışıkta bekleyen araçlara arkadan çarpmasıyla oluştu. Servis aracında 15’e yakın özel gereksinimli birey ve 8 kişi yaralandı. Yaralanan vatandaşlar çevre hastanelere kaldırılırken trafik sağ şeritten tek taraflı sağlandı.” şeklinde paylaşım yapılmıştır.

Haberde yer alan iddialarla ilgili olarak yapılan araştırmada iddia edilen servis aracında, ‘Özel gereksinimli bireylerin bulunmadığı, Özel Güzide Bakım Merkezi ve Özel Güzide-2 Bakım Merkezi personellerinin bulunduğu tespit edilmiştir.’

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.