21 Ağustos 2023, Pazartesi

SOSYAL HİZMETLER KANUNU KAPSAMINDA İSTİHDAM EDİLECEKLER İÇİN 2023 YILI II. DÖNEM TERCİH İŞLEMLERİ BAŞLIYOR


2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanununun Ek 1 inci Maddesi kapsamında tanınan istihdam hakkından yararlanacak hak sahipleri için 2023 Yılı II. Dönem tercih işlemleri başlıyor.

Hak sahipleri tercihlerini www.turkiye.gov.tr internet adresi üzerinden 23 Ağustos 2023 - 13 Eylül 2023 tarihleri arasında yapabileceklerdir. Tercih işlemleri 13 Eylül 2023 gecesi, saat 23:59’da sona erecektir.

Hak sahiplerince E-Devlet Kapısı kullanılarak www.turkiye.gov.tr internet adresi üzerinden tercihte bulunulacaktır. Bu nedenle tercihte bulunmak isteyen hak sahiplerinin E-Devlet Kapısı’na giriş şifrelerine sahip olmaları gerekmektedir. Daha önce bu şifreyi edinen hak sahiplerinin yeniden şifre almalarına gerek bulunmamaktadır. Bu adaylar mevcut şifrelerini kullanmak suretiyle tercihte bulunabilirler. E-Devlet Kapısı giriş şifresi bulunmayan hak sahiplerinin PTT şubelerine giderek şifre almaları gerekmektedir.

Hak sahipleri tercih kılavuzuna Bakanlığımız internet sayfasından ve E-Devlet Kapısını kullanarak www.turkiye.gov.tr internet adresi üzerinden ulaşabilirler.

İlgililere duyrulur.

Tercih kılavuzu için tıklayınız.