…
…
…
…
…
…
30 Haziran 2022, Perşembe MALATYA,BATTALGAZİ

KORUYUCU AİLELER KAHVALTIDA BULUŞTU


30 Haziran Koruyucu Aile günü etkinlikleri kapsamında ilimizde bulunan Koruyucu Aileler Valimiz Hulusi Şahin’inin eşi ilimiz Gönül Elçisi Ebru Şahin Hanım efendinin ev sahipliğinde düzenlenen kahvaltı etkinliğiyle bir araya geldiler.

 'Koruyucu Aile' uygulamasının yaygınlaştırılması amacıyla geçen yıl ilan edilen ve bu yıl ilk kez 81 ilde kutlandı. Malatya Nikah Sarayında düzenlenen Kahvaltı Etkinliğine Malatya Valisi Hulusi Şahin ve eşi Ebru Şahin,  Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve eşi Hafize Gürkan, İl Müdürümüz Galip Sökmen ile koruyucu aileler katıldı.

Programın açılış konuşmasını Müdürümüz Galip Sökmen gerçekleştirdi. İl Müdürümüz, “Gönül Elçileri Projesinin bir amacı da kuruluşlarımızda 0-6 yaş çocukları bırakmamaktır. Bu projeden önce ilimizde 7 ailenin yanında 8 çocuk koruyucu aile hizmeti almakta iken şu an 41 ailenin yanında 46 çocuğumuz bu hizmetten faydalanmaktadır. Sloganımız ise “Koruyucu Aile Ol, İki Cihanda da Mutlu Ol” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ise; “Çocuklarımızın ve Türkiye’mizin geleceği ve sosyal barış açısından çok önemli bir proje. Bu anlamda koruyucu ailelerimizi tek tek tebrik ediyorum ve minnettarlığımı ifade etmek istiyorum” dedi.

Vali Hulusi Şahin; Hayırda yarışmanın en güzel örneğini Koruyucu Ailelerin verdiğini söyleyerek, “Saf iyilik nedir deseler koruyucu ailelik diyebiliriz. Devletin koruması altında olan yetim, öksüz ve korumaya muhtaç evlatlarımıza bakma sorumluluğunu alıp onlara sıcak bir yuva, anne ve baba şefkati veren bu ailelerimiz gerçekten iyiliklerin en üst seviyesine yerleşebilirler. Bir insanı kurtarmanın bütün insanlığı kurtarmak kadar değerlidir. Sizlere olan minnettarlığımızı ifade edecek kelime bulamıyorum. Bugünler hayırda yarışmanın unsuru olarak başkalarına da örnek olma, rol model olma fırsatı verir. Bu hayrınız toplumu kandil gibi aydınlatır ve yeni kandiller, yeni koruyucu aileler, yeni hayırlı faaliyetlere de ön ayak olur” diyerek sözlerini tamamladı.

Koruyucu aileliğin yaygınlaştırılması için 2012'de “Gönül Elçileri Projesine” öncülük eden Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan’ın koruyucu ailelere göndermiş olduğu “30 Haziran Koruyucu Aile Günü Tebrik Kartını" ailelere veren Malatya Gönül Elçileri Temsilcisi Ebru Şahin, aileler ve çocuklar ile tek tek ilgilenerek onlara çeşitli hediyeler verdi.