…
…
…
…
27 Ocak 2023, Cuma MALATYA,BATTALGAZİ

İL MÜDÜRÜMÜZ KAHRAMAN GAZİMİZ CUMA KAYA İLE ŞEHİT MEHMET KILINÇIN AİLESİNİ ZİYARET ETTİ


İl Müdürümüz Galip Sökmen, şehit aileleri ve gazi ziyareti kapsamında 2021 yılında Kuzey Irak da el yapımı patlayıcının patlaması sonucu gazi olan kahraman gazimiz Cuma Kaya ile 2016 yılında Mardin'in Nusaybin ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Kılınç'ın ailelerini ziyaret etti.

İl Müdürümüz ilk ziyareti Battalgazi ilçesi Göztepe mahallesinde yaşayan kahraman gazimiz Cuma Kaya’nın ailesine gerçekleştirdi. Gazimiz Cuma Kaya ve eşi Şeniz Kaya ile bir süre sohbet eden il müdürümüz onların sorun ve isteklerini dinledi.

İl Müdürümüz daha sonra şehit Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Kılınç'ın Battalgazi ilçesi İstiklal Mahallesine yaşayan baba Tayyar Kılınç ve anne Nazife Kılınç’ı ziyaret etti. Ziyarette il müdürümüz aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kahraman gazilerimize sağlıklı hayırlı ömürler diledi. Şehit ve gazi ailelerimiz de bu anlamlı ziyaretten duydukları memnuniyeti ifade ederek, İl Müdürümüz Galip Sökmen’e ziyaretlerinden dolayı teşekkür ettiler.