…
24 Kasım 2023, Cuma Diyarbakır

İl Müdürümüz Sn. Aydın POLAT'ın Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü Mesajı


   Birleşmiş Milletler tarafından 17 Aralık 1999 tarihinde alınan kararla 25 Kasım “Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü” olarak kabul edilmiştir.
   Hayatın her alanında, sevgiyi, fedakârlığı, üretkenliği ve duyarlılığı temsil eden kadınlarımız, huzurlu ve sağlıklı bir toplumun temel taşlarıdır. Bu bağlamda aile kurumunun temeli, değerlerimizin temsilcisi, taşıyıcısı ve koruyucusu olan kadınların, hayatın bütün alanlarına etkin bir şekilde katılmalarına imkân sağlayacak şartları hazırlamak, her türlü ayrımcılığa karşı mücadele etmek, kadın-erkek herkesin sorumluluğudur.
   Biz kadına hürmet eden, tarih boyunca kadını ön planda tutan bir milletin, cenneti anaların ayaklarının altında olduğuna inanan bir inancın mensuplarıyız. Kadına yönelik şiddet ne inancımızla ne de medeniyet anlayışımızla asla örtüşmez. Kadının baktığı yerde güller açar, dokunduğu yer huzura kavuşur. Dünyada bir güzellik varsa dokunduğu yere hayat veren, bastığı yeri cennete çeviren kadınların emeğiyle var. Bize de onlara saygı göstermek, hürmet etmek, baş üstünde tutmak düşer. Onların gözüyle dünyaya bakmalı, sevgiye, merhamete, muhabbete kucak açmalıyız. Kadınlarımızın haklarını hep birlikte korumalıyız.
   Bu gün vesilesiyle, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Gününün, kuruyan kalplere pınar olmasını, kadınlarımıza gösterilen değer ve saygının artmasına vesile olmasını, kadın haklarının korunması ve geliştirilmesine katkı sağlayacak çalışmalara vesile olmasını temenni ediyor ve tüm kadınlarımızın mutlu, sağlıklı ve sevgi dolu bir dünyada hiçbir şiddete maruz kalmadan yaşamalarını diliyorum.

 

                                                        Aydın POLAT

                            Diyarbakır Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü