Genel Müdür
Şehit Yakınları ve Gaziler Genel Müdürü

Muharrem KURT

1981 yılında Diyarbakır Merkez Yenişehir'de dünyaya geldi. İlköğrenimi Yenişehir İlköğretim okulunda, lise eğitimini Necati Ceylan Lisesi'nde tamamladı. Dicle Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü'nden 2005 yılında mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Felsefe Bölümü'nde 2008 yılında tamamladı.

Çalışma hayatına, MEB SUR-Yavuz Selim İlköğretim Okulu'nda rehber öğretmen olarak başladı. Daha sonra, MEB Araştırma Geliştirme AR-GE Proje Yöneticisi oldu. Ardından, TBMM 23-24. Dönem Milletvekilliği Danışmanlığı görevini yürüttü. Daha sonra, Tarım ve Orman Bakanlığı Bakanlık Müşaviri ve Bakan Danışmanı oldu. Temmuz 2023 tarihinde Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Şehit Yakınları ve Gaziler Genel Müdür Yardımcılığı görevine başladı. Aralık 2023 tarihinden bu yana Şehit Yakınları ve Gaziler Genel Müdür V. görevini sürdürmektedir.

Yöneticilik, liderlik, kişisel gelişim ve girişimcilik alanında sayısız seminer ve eğitimlere katılım sağlamış olup, bu alanlarda yeterliliğe sahiptir.

Sosyal sorumluluk alanında önemli bir çok dernek ve kuruluşlara üyelik, başkanlık ve kurucu üyelikleri bulunmaktadır. 

Evli ve 2 çocuk babası olan Muharrem KURT İngilizce ve Rusça bilmektedir.

 

Sosyal Medya

https://twitter.com/mhrmkurt

https://www.instagram.com/muharemkrt/