İl Müdürümüz
Ülkü USLU

İl Müdürü

   

Ülkü USLU 1969 yılında Kırklareli/Vize’de doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Kocaeli’nde tamamladı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Bölümü lisans eğitiminin ardımdan Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nde yüksek lisans yaptı.

Memuriyetine 1991 yılında Kredi ve Yurtlar Kurumu’nda Yönetim Memuru olarak başladı. Kurumun Kocaeli Yurtlarındaki görevlerinin ardından 2013 yılında İstanbul Bölge Müdür Yardımcılığı görevine, 2015 yılında da Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı bulunan kurumun il teşkilatlanmasına dönüşüne binaen Kredi ve Yurtlar Kurumu Tekirdağ İl Müdürü olarak atandı. Bilahare Gençlik ve Spor Bakanlığının yeni yapılanması kapsamında 2019 yılı başında Tekirdağ Gençlik ve Spor İl Müdürü olarak atandı. Bu görevi yürütmekte iken 27 Mart 2019 tarihi itibariyle Tekirdağ Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü olarak görevlendirilmesinin ardından Tekirdağ Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü olarak atanmış bulunmaktadır. Bakanlığın il müdürleri görev yeri değişikliği kapsamında 21.11.2023 tarihi itibariyle görevine Kütahya Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü olarak devam etmektedir.

İş hayatı yanı sıra sivil toplum kuruluşlarında da aktif görev alan Ülkü Uslu’nun çeşitli internet gazetelerinde ve kültür sanat sitelerinde aile, kadın, gençlik ve sosyal yaşam üzerine deneme türünde haftalık köşe yazıları ve aylık Türk Edebiyatı Dergisi’nde çeşitli türde yazıları yayımlandı.  Kültür-sanat ve edebiyat derneklerinin düzenlediği edebiyat yarışmalarında hikâye, deneme ve anı türünde pek çok birincilik ve ikincilik dereceleri aldı. 2014 ve 2017 yılları arasında aylık TRT Çocuk Dergisi ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca yayımlanan çocuk dergisinin bazı sayfa metinlerini hazırladı.

İngilizce bilen Ülkü USLU evli ve iki çocuk annesidir.