Genel Müdür
Orhan KOÇ
Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü

1966 yılında Gümüşhane Arpalı Köyü’nde doğdu. İlköğrenimini Gümüşhane Arpalı Köyü’nde, ortaöğrenimini Bursa İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı. 1992 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra Çocuk Cerrahi uzmanı olarak çeşitli hastanelerde görev yaptı. Sağlık Bakanlığı ve bağlı kurumlarında Başhekimlik, Genel Müdür Yardımcılığı, Başkan Yardımcılığı ve Hastane Yöneticiliği gibi idari görevlerde bulundu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda Genel Sağlık Sigortası Genel Müdür Vekilliği ile Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Son olarak Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nda İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdür Vekilliği görevini üstlendi. 

27 Ekim 2018 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı’nın 2018/204 nolu Atama Kararı ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü görevine atandı.

Sivil toplum alanında çok sayıda faaliyette bulunan Koç, Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dernekler Federasyonu ve Türkiye Evde Sağlık ve Sosyal Hizmetler Derneği’nin Kurucu Genel Başkanı ve Onursal Başkanıdır. 

Evli ve 3 çocuk babası olan Uzm. Dr. Orhan Koç, İngilizce bilmektedir.