…
…
…
17 Ocak 2023, Salı Merkez, Edirne - Türkiye

Kurumlarımızdan Ayrılıp, İş Hayatına Atılan Gençlerimize “İş Hayatına Uyum Semineri” Düzenlendi


Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız hizmet modellerinden yararlanan ve 18 yaşını doldurduktan sonra reşit olarak yatılı kuruluşlarımızdan ayrılan gençlerimiz 2828 sayılı kanunun ek 1. Maddesi kapsamında kamu kurum ve kuruluşlarında devlet memuru olarak ataması gerçekleştirilerek, çalışma hayatlarına başladılar.

Bu kapsamda; Edirne ilimizde ilk defa kamu görevlisi olarak işe yerleşen gençlerimize yönelik 17.01.2022 tarihinde “İş Hayatına Uyum Semineri/Eğitimi” düzenlendi. Göreve yeni başlayan gençlerimizin müstafi olarak devlet memurluğundan ayrılma risklerini engellemek, yeni görevlerine uyumlarını kolaylaştırmak, çalışma koşulları, hak ve sorumlulukları konusunda bilgilendirmek ve iş hayatına bilinçli ve uyumlu başlamalarını sağlamak amacıyla planlanan seminer, İl Müdür Yardımcısı Sebahattin BİLGİÇ ve Öğretmen Fati ALAY tarafından gerçekleştirildi.

Gerçekleşen seminerde; “657 sayılı devlet memurları kanunu, kamuda çalışma koşulları, kamu görevlilerinin hak ve sorumlulukları, disiplin soruşturması ve disiplin cezaları, devlet malını koruma ve tasarruf tedbirleri, etkili iletişim ve stresle baş etme, ev ekonomisi, bütçe planlaması, kariyer planlaması, vb.” konulardan bahsedildi. Edirne Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Yardımcısı Sebahattin BİLGİÇ; “Çalıştığınız kurumlarda amirleriniz ve mesai arkadaşlarınız ile iyi ilişkiler içinde bulunun. Çalışmaktan ve sorumluluk almaktan çekinmeyin. Bundan sonraki yaşamınızda karşılaşabileceğiniz sorun veya problemlerde bizler her zaman yanınızdayız, sizlere rehberliğimiz her daim devam edecek. Yeni göreviniz hayırlı olsun, hepinize başarılar diliyorum…” dedi.

Gerçekleşen seminer sonrası Edirne Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bilgin ÖZBAŞ, İl Müdür Yardımcısı Sebahattin BİLGİÇ ve görevli personeller tarafından; gençlerimizin iş hayatları ve yaşamları hakkındaki soruları cevaplandırılarak, başarılar dilendi.