…
09 Kasım 2023, Perşembe Diyarbakır

İl Müdürümüz Sn. Muzaffer AKÇAM'ın 10 Kasım Mesajı


   Cumhuriyetimizin kurucusu ve Milli mücadelenin Başkomutanı büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ebediyete irtihalinin 85. yılında şükran, saygı ve özlemle yad ediyoruz.

   İstiklal mücadelemize liderlik eden ve aziz milletimizin büyük fedakarlığıyla bu destansı mücadeleyi eşsiz bir zafere ulaştıran Gazi Mustafa Kemal Atatürk başarılı bir komutan ve büyük bir lider olarak ulusumuzun gönlünde ve dünya tarihinde saygın bir yer edinmiştir. O’nun yol göstericiliğinde ilerleyen bilinçli ve sorumluluk sahibi genç nesiller sayesinde bugün ülkemiz, dünyanın en güçlü ülkelerinden birisi haline gelmiştir.

   Aziz Milletimizin, Anadolu topraklarından silinmek istenildiği bir dönemde başlattığı İstiklal Mücadelesini zaferle sonuçlandıran Mustafa Kemal ATATÜRK bu mücadeleyi Cumhuriyetimizin kuruluşuyla taçlandırmış olup, onun “en büyük eserim” dediği Cumhuriyetimizi ve kazanımlarını ilelebet yaşatmak ve ileri medeniyetler düzeyine taşımak üzerimize düşen temel sorumluluktur. İnanıyorum ki milletimiz, muasır medeniyet yolundaki kararlı yürüyüşünü ATATÜRK’ün fikirleri ve hedefleri doğrultusunda sürdürmeye devam edecek, Cumhuriyetimizi yeni eserlerle yücelterek sonsuza kadar yaşatacaktır.

   Bu duygularla, vefatının 85. yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, kahraman silah arkadaşlarını, bu topraklar için canlarını göz kırpmadan siper eden şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha rahmetle ve minnetle anıyorum.

 

                                                                 Muzaffer AKÇAM

                                       Diyarbakır Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü