23 Temmuz 2020, Perşembe

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası


 

DUYURU

Bildiğiniz üzere; Anadolu Sigorta ile 15 Ağustos 2019–15 Ağustos 2020 tarihlerini kapsayan Tamamlayıcı Sağlık Sigortası anlaşması imzalanmış ve 1270 personelimiz sisteme dahil olmuştur.

2020 yılı için; yürütülen çalışmalar neticesinde; 2019-2020 yılı hasar oranımız da dikkate alınarak en uygun fiyatı teklif eden Anadolu Sigorta ile protokol imzalanmıştır.

Yıllık tamamlayıcı sağlık sigortası bedeli kişi başı 620,00 TL. dir. Ödeme 10 taksit halinde maaştan kesinti yoluyla yapılacaktır.

Tamamlayıcı sigorta personelin sadece kendisi, eşi ve bakmakla yükümlü olduğu (30 yaş dahil bekar) çocuklarını kapsayacaktır. 620,00 TL her aile bireyi için ayrı ayrı ödenecektir.

Son başvuru tarihi 05/08/2020 dir. 

 • Yatışlı tedavide hastanece çıkarılacak fark bedelinin tamamı, (% 100)
 • Yatışsız tedavide yılda 9 muayene kadar (9 muayene dahil) hastanece çıkarılacak fark bedelinin tamamı (Kronik ve geçmişten gelen rahatsızlıklar hariç)
 • Fizik tedavide maksimum 30 seans karşılanacaktır.
 • Kapsam dışı haller ektedir.
 • (Geçen yıl sigorta yaptırmış olanlar için, sigortalılık başlangıcı itibariyle ortaya çıkan rahatsızlıkları kapsam dahilindedir.)
 • Poliçe dahilinde bir mini check up ücretsiz olacaktır. (Check up poliçe başlangıcından 3 ay sonra yapılabilecektir. Check up yaptırılabilecek sağlık kuruluşları poliçe yapıldıktan sonra paylaşılacaktır.
 • Poliçe COVID-19 tedavisini kapsamaktadır.
 • Poliçe; diş, doğum teminatı ve tüp bebek tedavisini kapsamamaktadır.
 • Muayene, tahlil-tetkik giderleri (ultrason, mr vb.) poliçeye dahildir.
 • Sigorta yaptırıp poliçe süresi dolmadan emekli olan veya başka kuruma geçen personelin poliçesi iptal edilip varsa kalan ücreti iade edilecektir.
 • Kurum personelinin sigortalanması öncelikli olduğundan personel kendisi için sigorta istememesi halinde yanlızca eşi veya çocuğu için talepte bulunamayacaktır.
 • Vergi indiriminden faydalanabilecektir. Vergi indirimi alabilmek için Anadolu Sigorta “Sağlığım Cepte” uygulamasından poliçe alınarak dilekçe ekinde tahakkuk birimine verilecektir.

Başvuru yapmak isteyen personelimizce ekte gönderilen belgelerin eksiksiz (TC numaralarının kontrol edilerek ve okunaklı doldurulduktan sonra imzalanarak 05/08/2020 tarihine kadar mail ile omer.esen@ailevecalisma.gov.tr veya kerem.kesici@ailevecalisma.gov.tr adresine gönderilmesi gerekmektedir.

 

BAŞVURU FORMU

BANKA TAAHHÜT BELGESİ 2020

TSS POLİÇENİN KAPSAMI DIŞINDAKİ HALLER

 

Başvuru formlarının sadece mail ile gönderilmesi yeterlidir.

Formlar imzalandıktan sonra taranarak mail gönderilmelidir. Fotoğraf çekip gönderilen veya imzasız evraklar kabul edilmeyecektir.

Poliçe alanlar cep telefonlarına Anadolu Sigortanın “Sağlığım Cepte” uygulamasını indirerek poliçe kullanımlarını ve güncel anlaşmalı hastaneleri takip edecektir.

Sisteme dahil olan sigortalılar sigorta başlangıcından sonra, “Sağlığım Cepte” uygulaması üzerinden KVK onayı verecektir.

 

Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı 

0 (312) 296 75 04

Gelecek Grup Sigorta                             

0 (312) 442 00 82 – 530 383 33 19

Ek Bilgi:

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası için alınan başvurular ile ilgili alt yapı çalışmaları devam etmektedir. Poliçe şu an aktif değildir.

Sigortanın başlangıç tarihi duyuru ile bildirilecektir.