…
29 Ağustos 2022, Pazartesi Bolu - Türkiye

İl Müdürümüz Cemal KESKİN'in 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı


    30 Ağustos 1922 tarihi, aziz milletimizin, bağımsızlık inancını, hür yaşama kararlılığını, hiçbir zaman esareti ve zilleti kabul etmeyeceğini tüm dünyaya haykırdığı gündür.

    30 Ağustos; 1071’de Malazgirt’te açılan sayfanın altına 1922 yılında vurulan şanlı mühürdür.Aziz milletimizin kararlı istiklal mücadelesinin bir sonucudur. Bu başarı, her türlü yoksulluk ve imkânsızlıklar içinde, karşılaşılan bütün zorlukları birlik ve beraberlik duygularıyla aşmasını bilen bir milletin gücünü tüm dünyaya göstermiştir.

    Bu eşsiz zaferin ardında her türlü imkansızlıklara rağmen, canını hiçe sayarak vatanını müdafaa eden aziz milletimizin birlik ve beraberliği, istiklal ve hürriyet aşkı, kahraman ordumuzun cesareti ve fedakarlığı vardır. Bizlere düşen görev, şüheda kanlarıyla sulanmış bu vatan topraklarında birliğimize ve dirliğimize sahip çıkarak, azim ve kararlılıkla çalışmaktır.

    Bu duygu ve düşüncelerle, 30 Ağustos Zaferini kutluyor; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları başta olmak üzere İstiklal Savaşımızın kahramanlarını; bu toprakları bizler için “vatan” yapan tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyoruz.

 

Cemal KESKİN

İl Müdürü