21 Kasım 2023, Salı

Devlet Bakım ve Koruması Altında Bulunan Çocuklarla İlgili İddialara İlişkin Basın AçıklamamızDevlet bakım ve koruması altında bulunan çocuklarla ilgili son günlerde medyada yer alan iddialara ilişkin aşağıdaki açıklamanın yapılması gereği görülmüştür.

Bakanlık olarak devlet bakım ve koruması altında bulunan çocuklarımızla ilgili her türlü iddiayı ilgili devlet kurumlarımızla birlikte büyük bir hassasiyetle değerlendiriyor, titizlikle inceliyoruz.

Yarınlarımızı emanet edeceğimiz çocuklarımızı töhmet altında bırakacak, gelişimlerini olumsuz yönde etkileyecek ve topyekun damgalanmalarına neden olacak iddialar konusunda herkesi sorumlu davranmaya davet ediyoruz.

Çocukların üstün yararı ilkesi doğrultusunda onlara zarar verecek, psikolojik ve sosyal gelişimlerini olumsuz etkileyecek her türlü eylem ve söylemle şimdiye kadar nasıl mücadele ettiysek, bundan sonra da aynı kararlılıkla mücadeleye etmeye devam edeceğimizi bildiriyor, toplumun her kesimini de bu konudaki hassasiyetimizi paylaşmaya davet ediyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.