23 Ağustos 2022, Salı

Almanya’da Yaşayan Türk Ailenin Bebeğinin Koruyucu Aileye Verilmesi Nedeniyle Yaşanan Sorunla İlgili Basın AçıklamamızAlmanya’da yaşayan Türk ailenin 10 aylık bebeğinin koruyucu aileye verilmesi nedeniyle yaşanan sorunla ilgili olarak Bakanlığımız süreci en başından itibaren takip etmektedir.

Yıllardır üzerinde çalıştığımız ve yaygınlaştırılması için de Alman mercileriyle irtibatta olduğumuz  *Aile Ataşeliğimiz* aracılığıyla, ilgili yetkili kurumlarla ilk andan itibaren temas halindeyiz. Bu süreçte, ailesinden alınan bebeğimiz için iki gönüllü koruyucu Türk aile önerisinde bulunduk. Talebimizle ilgili olarak sürecin olumlu şekilde sonuçlanacağını umut ediyoruz.

Yurtdışındaki her bir soydaşımızın, kendi kültürümüze ve ahlaki değerlerimize uygun şekilde yaşama tercihlerinin dikkate alınması, bizim açımızdan tartışılmaz bir gerçekliktir.

Uluslararası Çocuk Hakları Sözleşmesinin getirdiği haklara uygun olarak da  çocuklarımızın korunması için her türlü çalışmayı titizlikle gerçekleştirmeye devam edeceğiz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.