Travma Sonrası Stres Bozukluğu Eğitimi
PROJE BİLGİ FORMU: 
Proje Adı:   Travma Sonrası Stres Bozukluğu Eğitim
Kurum Adı:   Aydın Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü 
Proje fon kaynağı :  Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) 
Uygulama yılları :  2018
Proje amacı :  
 İl Müdürlüğümüz ve bağlı kuruluşlarımızda görev yapan meslek elemanları travma yaşayan bireylerle görüşme yapmakta, bireylerin travma sonrası stres bozukluğu veya travma sonrası gelişim süreci ile birebir çalışmaktadır. Yapılan eğitim ile birlikte tarafımıza genellikle şiddet veya istismar sonucu başvuran ve genellikle travmatize olarak gelen müracaatçılarla çalışma konusunda bilgi ve beceriye sahip olan meslek elemanlarının bilgi ve becerilerinin daha akademik temelli olmasının sağlanması, vakalarla yapılan çalışmaların hizmet kalitesi artması ve literatüre son eklenen travma sonrası stresle baş etme konusunda kullanılan yöntemler hakkında bilgilerin güncellenmesi amaçlanmıştır. 
Proje hedef kitlesi :  
İl Müdürlüğümüz ve Bağlı Kuruluşlarımızda görev yapan Sosyal Hizmet Uzmanı, Psikolog, Çocuk Gelişimcisi, Sosyolog, Öğretmenleri kapsamaktadır.
Projenin temel faaliyetleri ve
sonuçları/çıktıları : 
 
 30.04.2018 tarihinde Güney Ege Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen Teknik Destek Programı kapsamında proje hazırlama konusunda eğitim talebinde bulunulmuştur.
03-06 Temmuz2018 tarihleri arasında İl Müdürlüğümüz Toplantı Salonunda 34 personelin katılımı ile yapılan Teknik Destek başarı ile sonuçlanmıştır.