…
…
…
…
…
21 Aralık 2022, Çarşamba Ankara, TÜRKİYE

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Sosyal Hizmetler Alanında Uzman Akademisyenleri Bir Araya Getiriyor


Akademi Buluşmaları serisinin beşincisi, 20 Aralık 2022 tarihinde “Engelli” Temasıyla Ankara’da Gerçekleştirildi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve üniversiteler arasında sosyal hizmet alanlarına yönelik istişare mekanizmasının güçlendirilmesi kapsamında farklı temalarda düzenlenen Akademi Buluşmalarının beşincisi ve sonuncusu Sayın Bakanımız Derya Yanık’ın katılımıyla ve Strateji Geliştirme Başkanlığı’nın koordinesinde 20 Aralık 2022 tarihinde Ankara’da düzenlendi.

Sivil toplumun Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sorumluluğundaki alanlarda faaliyetlerini etkinleştirmek ve güçlendirmek amacıyla hazırlanan Sivil Toplum Vizyon Belgesi ve 2022-2023 Eylem Planındaki hedefler tek tek hayata geçiriliyor.

Eylem planında yer alan “Politika Geliştirme Süreçlerine Sivil Toplumun Etkin Katılımının Sağlanması” hedefi kapsamında Bakanlığın sosyal hizmet alanlarına yönelik farklı temalarda düzenlenen Akademi Buluşmalarının beşincisi ve sonuncusu “engelli” temasıyla düzenlendi. Bu kapsamda ilki “Kadın” temasıyla Ankara’da, ikincisi “Çocuk” temasıyla İstanbul’da, üçüncüsü “Aile” temasıyla Ankara’da yapılan programların dördüncüsü “Yaşlı” temasıyla Ankara’da gerçekleştirildi.

Bakan Derya YANIK, açılış konuşmasını yaptı

İki oturum şeklinde gerçekleştirilecek toplantının ilk oturumunda Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Sayın Derya YANIK’ın açılış konuşmasının ardından akademi temsilcileri Bakanlık ile iş birliğini güçlendirmeye yönelik öneri ve görüşlerini sunarak değerlendirmelerde bulundu.

Odak grup masaları oluşturuldu

İkinci oturumda ise; akademi temsilcilerinin yer aldığı odak grup masaları oluşturularak uzman akademisyenlerin ülkemizde engelliler için her alanda erişilebilirlik sağlanması ve engelli bireylerin akademik hayata katılımlarının artırılmasına ilişkin akademi ile geliştirilebilecek iş birliği hususlarının değerlendirilmesi hakkında ortaya çıkan görüş ve öneriler derlenerek tüm katılımcılarla paylaşıldı.