…
…
22 Kasım 2021, Pazartesi Rize, Türkiye

20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü Kutlandı


20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü münasebetiyle Sosyal Ekonomik Destek hizmetinden yararlandırılan çocuklar ve ilimiz Çocuk Hakları Komitesinde görev alan çocuklarla birlikte kahvaltı programı düzenlendi.

Rize Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen kahvaltı programında Rize Valisi Kemal Çeber ve eşi Neslihan Ayan Çeber, Vali Yardımcısı Kübra Baka Kılıç, Rize Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü İdris Altuntaş çocuklarla bir araya geldi. Vali Çeber ve yöneticiler, çocuklarla sohbet ederek, çocukların günlük yaşamlarını nasıl sürdürdükleri konusunda bilgiler aldı. Çocuklar ile yakından ilgilenen Vali Çeber, istek ve talepleri dinledi.

Vali Çeber, Çocuklarla bir arada olmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Bu tür programlar çocuklarımızı ve bizleri çok mutlu ediyor. Moral kaynağı oluyor. Çocuklar geleceğimizin teminatıdır. Onlar her şeyin en iyisine, en güzeline layıktır. Devletimiz eğitimden sağlığa her alanda çocuklarımızın kendine güvenen, geleceğe güvenle bakan, okuyan, eleştiren bireyler olarak yetişmesi için tüm kurum ve kuruşlarıyla gerekli çalışmaları yapmaktadır. Yüzyıllardır süregelen kültürümüzün, değerlerimizin ve tarihimizin taşıyıcısı çocuklarımızın hem medeniyetimizde hem de dinimizde yeri özeldir. Amacımız daha iyi bir nesil yetiştirme üzerinedir. İyi bir nesil; iyi bir toplum, iyi bir gelecek ve iyi bir dünyadır. Bu yüzden en büyük yatırımımız da çocuklarımıza olmalıdır.

Sevgili çocuklar, sizleri çok seviyoruz. Sizin huzurlu, güvenli bir dünyada yaşamanızı istiyor; hepinize güzel bir dünya teslim etmeyi arzuluyoruz.  Bütün çabamız ve gayretimizle gecemizi gündüzümüze katarak böyle bir dünya için çalışıyoruz” dedi.