26 Nisan 2024, Cuma

SOSYAL HİZMETLER KANUNU KAPSAMINDA İSTİHDAM EDİLECEKLER İÇİN 2024 YILI I. DÖNEM TERCİH İŞLEMLERİ BAŞLIYOR


2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanununun Ek 1 inci Maddesi kapsamında tanınan istihdam hakkından yararlanacak hak sahipleri için 2024 Yılı I. Dönem tercih işlemleri başlıyor.

      Hak sahipleri tercihlerini www.turkiye.gov.tr internet adresi üzerinden 29 Nisan - 14 Mayıs 2024 tarihleri arasında yapabileceklerdir. Tercih işlemleri 14 Mayıs 2024 gecesi, saat 23:59’da sona erecektir.

      Hak sahiplerince E-Devlet Kapısı kullanılarak www.turkiye.gov.tr internet adresi üzerinden tercihte bulunulacaktır. Bu nedenle tercihte bulunmak isteyen hak sahiplerinin E-Devlet Kapısı’na giriş şifrelerine sahip olmaları gerekmektedir. Daha önce bu şifreyi edinen hak sahiplerinin yeniden şifre almalarına gerek bulunmamaktadır. Bu adaylar mevcut şifrelerini kullanmak suretiyle tercihte bulunabilirler. E-Devlet Kapısı giriş şifresi bulunmayan hak sahiplerinin PTT şubelerine giderek şifre almaları gerekmektedir.

     Hak sahipleri tercih kılavuzuna Bakanlığımız internet sayfasından ve E-Devlet Kapısını kullanarak www.turkiye.gov.tr internet adresi üzerinden ulaşabilirler.

     Kılavuz için tıklayınız.

İlgililere duyrulur.