…
…
…
…
…
…
…
…
19 Temmuz 2021, Pazartesi Ankara, Türkiye

Bakanımız Yanık: “Pandemide özveriyle çalışan kadınlarımızın isimlerini Mercan Seferberliği Ormanlarında yaşatacağız”


Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Sayın Derya Yanık, pandemi sürecinde başta sağlık ve sosyal hizmet alanları olmak üzere özveriyle çalışan kadınların isimlerinin Mercan Seferberliği Ormanları’nda ilelebet yaşatılacağını duyurdu.

Mercan Seferberliği Ormanları’nın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında hayata geçirildiğini hatırlatan Bakanımız Yanık, “Mercan Seferberliği Ormanlarımızı, kadına karşı şiddetle mücadeleye ve kadının güçlenmesine simge olması için kurmuştuk. Buna ek olarak başta sağlık ve sosyal hizmet çalışanı kadınlarımız olmak üzere katma değer yaratan tüm kadınlarımızın da burada yer almasını kararlaştırdık. Bu kapsamda bugüne kadar 67 ilde 30 bin 450 fidan dikimi gerçekleştirdik. Hedefimiz 81 ilde bu ormanlarımızı oluşturmak” dedi.

Kadına karşı her türlü ayrımcılığı önlemek, kadınların haklarını daha da iyileştirmek ve kadınların güçlenmesi amacıyla faaliyet ve projeler üretme gayreti içerisinde olduklarının altını çizen Bakanımız Yanık, “Mercan Seferberliği Ormanlarımız bunun en güzel örneklerinden biri. Kadınlarımızı sağlık, eğitim, kültür ve sosyal güvenlik olmak üzere ekonomik ve sosyal hayatta desteklemeye devam edeceğiz” diye konuştu.