…
21 Şubat 2023, Salı Burdur, Türkiye

Bakanlık Himayesindeki Çocukların 1 Yıllık Giyim İhtiyacını DeFacto Karşılayacak


Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile DeFacto arasında yapılan protokol gereğince, deprem bölgesinde bakanlığın himayesindeki tüm çocukların giyim ihtiyacını bir yıl boyunca DeFacto karşılayacak.

Protokol, bakanlık toplantı salonunda Çocuk Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Musa Şahin ve DeFacto Pazarlama ve Mağazacılık Genel Müdürü Ahmet Barış Sönmez tarafından imzalandı. Depremin yaşandığı ilk günden itibaren bölgede çalışmaların yoğun biçimde sürdürüldüğünü kaydeden Çocuk Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Musa Şahin, “Devletimizin bütün kurumları gibi, Bakanlığımız da bütün imkânlarıyla depremin meydana geldiği 11 ilimizde çocuklarımızın tedavisi, güvenliği, kimlik ve ailelerinin tespiti gibi çok yönlü çalışmaları büyük bir titizlikle yerine getirdi.” dedi.

Bu süreçte gerek depremden etkilenen çocuklar için gerekse depremin yarattığı zararların telafisi için hem vatandaşlar hem de ülkedeki bütün kurum ve kuruluşların yardım etmek için seferber olduğunu vurgulayan Şahin, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

"Bu kadar büyük bir felaketin yaralarının sarılması için ülkemizdeki her bireyin her müessesenin içtenlikle katkı vermek istediğini görmek, bu büyük acının içinde dayanışma ruhunun ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gösterdi. Bugün de aynı duyarlılıkla hareket eden DeFacto ile çocuklarımız için bir protokol imzaladık. Biz, çocuklarımızın yaşadığı travmayı azaltabilmek için bütün gücümüzle çalışıyoruz. Bu çalışmada vatandaş ve kurumların katkısını çocuklarımız açısından çok değerli buluyoruz. Onlar adına, bu yarayı sarmak için katkı sunan herkese ve DeFacto’ya teşekkürlerimi sunuyorum."

Şahin, ayrıca bütün destek ve yardımların etkin bir şekilde yerine ulaştırılması için titiz bir çalışma yürüttüklerini kaydetti.

DeFacto Pazarlama ve Mağazacılık Genel Müdürü Sönmez ise yaşanan deprem felaketini ilk andan itibaren derin bir üzüntü ile takip ettiklerini kaydederek, "Ülkece yıkıldık ama birbirimize daha sıkı sarılacak ve hep birlikte yeniden ayağa kalkacağız." ifadesini kullandı. İlk aşamada hızla bölgelere destek sağladıklarını, hemen ardından da uzun soluklu ve sürdürülebilir bir projeyi hayata geçirmek için aksiyon aldıklarını belirten Sönmez, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

"Depremin oluşturduğu hasar ne yazık ki oldukça ağır, uzun dönem etkisi de ağır olacak. Devletimiz, vatandaşlarımız, özel şirketler ve sivil toplum kuruluşları, hepimiz bu hasarı onarmak için gece gündüz var gücümüzle çalışıyoruz. Depremin en yıkıcı etkisi elbette ki çocuklarımız üzerinde oldu. Belki bir ömür sürecek onlar için onarım. Deprem nedeniyle ailelerini, evlerini kaybeden çocuklarımız için harekete geçtik. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile imzaladığımız protokol çerçevesinde, deprem bölgesinde koruma altına alınan çocuklarımızın bir yıl boyunca tüm giyim ihtiyaçlarını karşılayacağız. Çocuklarımıza daha güzel bir gelecek kurma ve umutlarını yeniden inşa etme sorumluluğunu hep birlikte taşıyoruz."