14 Ekim 2019, Pazartesi Bolu - Türkiye

“Engelli Çocuklar İçin Oyun Terapisi” konulu projemiz için Katılımcı Başvuru Şartları


      Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığınca Erasmus+Yetişkin Eğitimi Personel Hareketliliği faaliyeti kapsamında 2019 yılı Teklif Çağrısı döneminde Engelli Çocuklar İçin Oyun Terapisi konulu projemiz kabul edilmiştir.

      Müdürlüğümüz tarafından verilen yerel eğitimlerde gördük ki, engelli ailelerinin ve engelli çocuklarla çalışan kişilerin en temel ihtiyacı engelli çocuklarla kurmakta zorlandıkları iletişimdir. Engelli çocuklarla kurulan iletişimin geliştirilmesi, çocukların sorun ve ihtiyaçlarının daha iyi ifade edilmesinde oyun terapisi önemli rol oynamaktadır.

      Bu  projedeki hedefimiz, eğitim ve öğretimde çağdaş ve yenilikçi bir yöntem olan “Engelli Çocuklar İçin Oyun Terapisi” ni sosyal hizmetler aracılığıyla engelli ailelerine, engellilerle çalışan kişilere ve dolayısyla engellilere yönelik verilen eğitim hizmetlerinde kullarak kurumsal hizmet standartlarımızı arttırmaktır.

      Proje kapsamında 5 gün boyunca Barcelona’da konu ile ilgili yetişkin eğitimi vermede yetkin 10 personelimize kurs verilecek olup, kurs bittikten sonra ilimizde eğitim alan 10 personelimiz tarafından engelli ailelerine, engellilerle çalışan kamu kurum ve kuruluşlarındaki personellere, STK’lara il merkezinden başlamak üzere ilçe ve köylerde halk eğitimi verilecektir. Projeye ait Facebook sayfasında twitter hesabında, müdürlüğümüz resmi web sitesinde ve yerel basında proje sonuç yaygınlaştırma çalışmaları yapılacaktır. Oyun terapi ile ilgili el broşürü hazırlanacak dijital ortamda 81 Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne gönderilecektir. Bakanlığımız Aile ve Toplum Hizmetleri, Çocuk Hizmetleri, Engelli ve Yaşlı Hizmetleri birim yetkilileri ile il protokolü ve çevre illerdeki İl Müdürlüklerinin de davet edileceği “Proje Sonuç Toplantısı” gerçekleştirilecektir.

                Katılımcı Başvuru Şartları:

-Yetişkin eğitimi verme yetkinliğine meslek elemanları(psikolog, sosyolog, öğretmen,sosyal hizmet uzmanı, sağlık görevlileri) başvuru yapabileceklerdir.

-Yurt dışına çıkma yasağı olan personeller ve seyahat etmesine engel ciddi sağlık problemleri olan personeller değerlendirme sürecine alınmayacaktır.

Projeye katılmak isteyen meslek elemanlarının  15- 17.10.2019 tarihleri arasında CV ve başvuru dilekçelerini İl Müdürlüğümüze iletmesi gerekmektedir.