09 Ekim 2019, Çarşamba

Tuğba Akkaş İsimli Genç Kızımızın Sosyal Medyada Yayılan Şiddete Maruz Kaldığı Görüntüler Hakkında Basın AçıklamamızTuğba Akkaş isimli kızımızın, şiddete maruz kaldığı görüntülerin sosyal medyada paylaşılması ile kızımızla ilgili gerekli çalışmalar yapılmış ve aşağıdaki açıklamanın yapılması gereği duyulmuştur;

Görüntülerin sosyal medyaya yansımasının ardından, uzman ekiplerimiz Tuğba Akkaş ile iletişime geçmiş, Bakanlığımızın kendisine uygun sosyal hizmet modelleri hakkında bilgilendirme yapmıştır.

İstanbul İl Müdürlüğü ekiplerimiz, Tuğba Akkaş’ı, kardeşini ve engelli annesinin durumunu yakından takip etmektedir.

Yapılan sosyal inceleme neticesinde, Tuğba kızımıza engelli annenin bakımının sağlanması için evde bakım yardımı bağlanmıştır.

Ayrıca anneye engelli maaşı bağlanmış olup, okula devam eden küçük kardeşi için de Sosyal Ekonomik Destek (SED) yardımı sağlanacaktır.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımız aracılığıyla aileye nakdi destek de yapılacaktır.

Tuğba kızımız, annesi ve kardeşinin bu süreci en kısa sürede atlatabilmeleri için aileye psikososyal destek hizmeti de verilecektir.

Tuğba Akkaş’ın beyanı ile; bazı sosyal medya paylaşımlarında iddia edildiği gibi, kendisine yönelik herhangi bir taciz ya da istismar vakasının söz konusu olmadığı da anlaşılmıştır.

Bakanlık olarak ailenin avukat desteği talebini karşılayarak, kızımızı bu süreçte yalnız bırakmayacağız. Hukuki sürece müdahil olacağız.

Şiddet kimden ve nereden gelirse gelsin asla kabul edilemez.

“Şiddete Karşı Sıfır Tolerans” ilkesiyle çalışmalarımıza kararlılıkla devam edeceğiz.