28 Eylül 2018, Cuma İstanbul, Türkiye

İstanbul Sultangazi Huzurevi'nde Çıkan Yangın ile İlgili Basın Açıklamasıİstanbul Sultangazi Huzurevi’nde, bugün öğle saatlerinde, binanın dış cephesinde bir yangın meydana gelmiştir.

İtfaiye ekiplerinin çalışmaları neticesinde, yangın kısa sürede söndürülmüştür. Huzurevimizde bulunan 86 yaşlımız dumandan etkilenmeden tahliye edilmiş, binada kimsenin kalmadığı teyit edilmiştir.

Yaşlılarımızın, geçici süreli konaklayacakları,  Bakanlığımıza bağlı uygun huzurevlerine nakil işlemi başlamıştır. Yangının çıkış nedeni ile ilgili olarak araştırmalar devam etmektedir.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Sayın Zehra Zümrüt Selçuk, tahliye edilen huzurevi sakinlerinin tüm ihtiyaçlarının giderileceğini, binadaki hasarın giderilmesinin ardından kendilerinin kısa sürede, Sultangazi Huzurevi’ne nakledileceğini belirtti.

Konuyu yakından takip ettiğini vurgulayan Bakan Selçuk, huzurevi sakinlerinin hepsinin sağlık durumunun iyi olduğunu ve konuyla ilgili olarak idari soruşturmanın başlatıldığını belirterek, geçmiş olsun dileklerini iletti.

Zehra Zümrüt SELÇUK

T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı