02 Temmuz 2023, Pazar

Hatay’da Çocuk Etkinliği Adı Altında Yapılan Kukla Oyununa İlişkin Basın Açıklamamız29.06.2023 tarihinde çocuk etkinliği adı altında yapılan ‘Korku ve Kederin Kaçtığı Gün’ adlı kukla oyunu ve oyuna ilişkin bir sosyal medya hesabında yer alan paylaşıma istinaden Bakanlığımızca aşağıdaki açıklamanın yapılması gereği duyulmuştur.

Söz konusu videodan bir sosyal medya hesabından yapılan paylaşımla haberdar olan Bakanlığımız olay hakkında gerekli incelemeleri derhal başlatmıştır.

Oyunun gösterimine ilişkin gerekli izinlerin alınmamış olması nedeniyle Hatay Samandağ İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından gerekli çalışmalar yapılmakta olup Bakanlığımızca süreç yakından takip edilmektedir.

Oyunu izleyen çocuklarımızın ve ailelerinin psikolojik durumunu değerlendirmek ve olumsuz etkilerin giderilmesi için aynı gün Samandağ Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğünde görevli psikologlarımız tarafından mesleki çalışmalara başlanmıştır.

Bakanlığımız tarafından "Korku ve Kederin Kaçtığı Gün" adlı kukla oyununun yayınlandığı sosyal medya içeriklerine yönelik erişimin engellenmesi/içeriğin çıkarılması hakkında hukuki süreç yürütülmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI

Basın Ve Halkla İlişkiler Müşavirliği