Haberler

Bakanlar, Dünya Down Sendromu Günü’nde Farkındalık İçin Sahaya Çıktı

Başlama vuruşunu Bakanımız Kaya'nın yaptığı maçı, Down Sendromlu Özel Sporcular Futsal Milli Takımı 9-4 kazandı.

Bakan Kaya’nın 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 103. Yıl Dönümü Mesajı

Çanakkale Zaferi tarihimize altın harflerle yazılmış, milletimizin hafızasından sonsuza kadar silinmeyecek kutlu bir zaferdir.

"İstismar vakası olduktan sonra failin hak ettiği cezayı alması elbette çok önemli ama en önemlisi çocuklarımızı her türlü ihmal ve istismardan korumamız''

Bakan Kaya, Birleşmiş Milletler (BM) Kadının Statüsü Komisyonu 62. Oturumu toplantılarına katıldığı New York'ta, AA muhabirine açıklamalarda bulundu.

''Türkiye, ezilenler için bir umut oldu''

Bakan Kaya, New York'ta Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) ile Türk Amerikan Yönlendirme Komitesi (TASC) tarafından düzenlenen "Türkiye ve Dünyada Sığınmacı Kadınlar" başlıklı panele katıldı.

Bakanımız Kaya, Suriyeli mülteci çocuğun mektubuna BM'den cevap gönderdi

Bakan Kaya, İntizar isimli Suriyeli mülteci çocuğun uluslararası topluma gönderdiği mektuba programlara katılmak için bulunduğu Birleşmiş Milletlerden (BM) cevap yazdı.

"Kadınların kalkınma sürecine katılımı hem ailelerin hem de ulusların ekonomileri için büyük önem taşıyor"

Bakan Kaya, BM Kadının Statüsü Komisyonu 62. Oturumu kapsamında düzenlenen "Kırsalda Kadınların Güçlendirilmesi, Türkiye Perspektifi” adlı yan etkinliğe katıldı.

"Uluslararası topluma dünyanın çeşitli bölgelerindeki savaşlara ve bu savaşların sonuçlarına duyarlı olması çağrısı yapıyorum''

ABD’de temaslarda bulunan Bakan Kaya, Bakanlığımızın koordinasyonu ile düzenlenen "Kadınlar, Göç ve Mülteci Krizi" başlıklı etkinliğe katıldı.

''Savaş, terör ve göçün kadın ve çocuklar üzerinde açtığı derin yaraları hafifletmek için elimizden geleni yaptık ve yapmaya devam ediyoruz''

Bakan Kaya, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulunda Kadının Statüsü Komisyonu 62. Oturumu'nda konuştu.

''2023 yılına doğru tarihi yürüyüşümüzde kadınlarımızı daha da güçlendirmek için adımlar atıyoruz''

ABD’de temaslarda bulunan Bakan Kaya, MÜSİAD ABD, KADEM ve TOA Danışmanlık tarafından düzenlenen ''Dünya Kadınlar Zirvesi’'ne katıldı.

"Yükselen her medeniyetin ışıltısı öncelikle kadınlardır. Kadınlar sevgi, merhamet ve hoşgörü ortamının güvencesidir"

Bakan Kaya, Birleşmiş Milletler (BM) Kadının Statüsü Komisyonu 62. Oturumu kapsamında düzenlenen Yuvarlak Masa Toplantısı'na katıldı.