Haberler

"Bizler, tarihi şehit ve gazilerimizin eşsiz fedakarlıklarıyla yazılmış kahraman bir milletiz"

Bakanımız Kaya, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla Gaziler Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde düzenlenen programa katıldı.

"Bu aziz vatanı bize yurt kılan, şehitlerimiz ve gazilerimizdir’’

Bakan Kaya, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla, Kore gazisi İsmail Üstel, terörle mücadele gazisi Adem Atak ve 15 Temmuz gazisi Ömer Faruk Kapaklı'yı evinde ziyaret etti.

Bakanımız Kaya’nın 19 Eylül Gaziler Günü Mesajı

Fedakârlığın ve milli şuurun en büyük temsilcileri olan gazilerimiz tarihin her döneminde; Malazgirt’te, Çanakkale’de, Dumlupınar’da ve son olarak 15 Temmuz'da kahramanlık destanı yazmıştır.

"Bu dava cehaletle savaş ve cehaletten beslenen teröre teslim olmama davasıdır''

Batman'ın Kozluk ilçesinde PKK'lı teröristlerce katledilen müzik öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın'ın şehit düşmeden önce görev yaptığı okulda yeni eğitim öğretim yılı Bakanlar Kaya ve Soylu’nun katıldığı törenle başladı.

"Çocuklarımız geleceğimiz, bütün hizmetlerimizi çocuklarımızın üstün yararı üzerine kuruyoruz’’

Bakan Kaya, Başakşehir Belediyesi Şamlar Tabiat Parkı'nda, Bakanlığa bağlı kurumlarda kalan çocuklarımızla bir araya geldi.

''Türkiye, hiç kimseyi kapısından geri çevirmemiştir. Hiçbir mazlumu silahların, kurşunların, bombaların acımasızlığına terk etmedik"

Bakan Kaya, Şanlıurfa'daki temasları kapsamında Suriyelilerin barındığı Harran Konteyner Kenti ziyaret etti.

Bakanımız Kaya Şanlıurfa’da

Bakan Kaya, Şanlıurfa'daki temasları kapsamında Vali Abdullah Erin'i makamında ziyaret ederek, buradaki toplantıya katıldı.

Bakan Kaya, Birleşik Krallık İçişleri Bakanı Rudd ile bir araya geldi

Görüşmede, Türkiye-İngiltere ilişkileri, iki ülke arasında sosyal politikalar alanındaki iş birliği imkanları, Myanmar’da yaşanan insani kriz ve Türkiye’nin Suriyeli mülteciler başta olmak üzere insani yardım konularındaki tecrübeleri ele alındı.

''Gambiya FETÖ ile mücadelede ülkemize en güçlü desteği veren ülkelerden birisi''

Bakan Kaya ile Gambiya Cumhurbaşkanı Yardımcısı ve Kadın İşleri Bakanı Aja Fatoumatta Tambajang, iki bakanlık arasında iş birliğini geliştirmeye yönelik iyi niyet beyanı metnini bakanlıkta imzaladı.

TEOG'da başarılı olan öğrencilere Bosna Hersek gezisi

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) Sınavı'nda başarılı olan öğrenciler için Bosna Hersek gezisi düzenlendi.