Haberler

''Böyle iman dolu, vatanı için, bayrağı için canını vermekten kaçınmayacak kahraman evlatlarımız olduğu sürece bu vatanı bölmeye kimsenin gücü yetmeyecek''

Bakan Kaya, İstanbul’da düzenlenen "Gazilere Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih Töreni"ne katıldı.

''Zeytin Dalı Harekatı'nda görev yapan tüm Mehmetçiğimizi, kahraman ordumuzu Rabbim muzaffer eylesin"

Bakan Kaya, İstanbul’da düzenlenen "Gazilere Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih Töreni"ne katıldı.

"Yardım bekleyen eli; bizim müsait olduğumuzda değil, muhatabımızın ihtiyaç duyduğu anda tutmak, son derece değerlidir’’

Emine Erdoğan Hanımefendi, MÜSİAD tarafından Arakan, Etiyopya ve Suriye'deki ihtiyaç sahipleri yararına düzenlenen "Mazlum Coğrafyalara Umut Olmak" temalı programa katıldı.

''Toprağımıza verdiğimiz her bir şehidimiz, gönül dünyamıza kattığımız her bir gazimiz, bizi bu topraklara daha da sıkı bağlıyor''

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul'da düzenlenen "Şehit Yakınları ve Gazilere Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih Töreni”ne mesaj gönderdi.

"Bu konuda çok hassas olduğumuzu, hükümet olarak hiçbir istismar vakasının da asla üzerinin örtülmesine müsaade etmeyeceğimizi belirtmek istiyorum. Sürecin takipçisiyiz"

Bakan Kaya, İstanbul'da bir hastanede "çocuk yaşta gebelik ve doğum vakaları"nın ilgili makamlara bildirilmediği iddialarına ilişkin gazetecilere açıklamalarda bulundu.

"15 Temmuz gecesi can verdik ama istikbalimizden asla ve asla vazgeçmedik. Bir karış toprağımızı dahi kimseye vermedik, vermeyeceğiz''

Bakan Kaya, Vilayetler Evi ve Korkut Ata Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen "Şehit Yakınları ve Gazilere Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih Töreni"ne katıldı.

"Bizler tarih boyunca bu topraklar için nice bedeller ödedik, nice gençlerimizi, kadınlarımızı, çocuklarımızı şehit verdik, can verdik ama asla ve asla vatanımızı vermedik"

Bakan Kaya, Keçiören Neşet Ertaş Kültür Merkezi'nde düzenlenen "Şehit Yakınları ve Gazilere Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih Töreni"ne katıldı.

"Kendisiyle gurur duyuyorum. İnşallah çok iyi yetişecek ve Filistin'in özgürlüğü için mücadelesini sürdürecek"

Bakan Kaya, Filistin'de ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü "İsrail'in başkenti" olarak tanımasının ardından çıkan olaylarda direnişin sembolü olan Fevzi el-Cuneydi'yi makamında kabul etti.