''Çocuk gülerse dünya güler, anlayışıyla çalışmaya devam edeceğiz’’

1 Ocak 2018Paylaş
a-A+


Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Fatma Betül Sayan Kaya, 2017’nin son gününde Bakanlığımıza bağlı Çocuk Evlerinde kalan çocuklarımızla bir araya geldi.

 

Çocuklarla yakından ilgilenen Bakan Kaya, onlarla oyunlar oynadı.

 

Artık Çocuk Yetiştirme Yurtları ve koğuş tipi düzenlemenin tamamen sona erdiğini söyleyen Bakan Kaya, ‘’Çocuklarımız, Çocuk Evleri ve Çocuk Evleri Sitelerinde çok mutlu bir şekilde yaşıyorlar’’ dedi.

 

‘’Çocuk gülerse dünya güler’’ anlayışıyla çalıştıklarını söyleyen Bakan Kaya, ‘’Biz öncelikle tüm çocuklarımızın ailelerinin yayınında bakımının sağlanmasını istiyoruz. Ekonomik yoksunluk nedeniyle çocuklar ailelerinden ayrılmasın diye sosyal ekonomik destek ile ailelerimizi destekliyoruz. Yaklaşık 108 bin çocuğumuzun ekonomik destekle ailesinin yanında bakımının sağlanması için destek veriyoruz. Eğer başka sebeplerden dolayı kurum bakımımıza almamız gerekiyorsa da çocuklarımız böyle ev koşullarında yaşasınlar istiyoruz’’ ifadesini kullandı.

 

2017 yılında bin 100 çocuğun koruyucu aileye kavuştuğunu söyleyen Bakan Kaya, sözlerine şöyle son verdi:

 

‘’Önümüzdeki dönemde de kuruluş bakımındaki özellikle 0-3 ve 0-6 yaş arasındaki tüm çocuklarımızın bir koruyucu aileye kavuşmasını istiyoruz. Ben bu anlamda tüm Türkiye’ye çağrıda bulunmak istiyorum. Tüm bu çocuklarımızın sıcak bir yuva ortamına ihtiyacı var. Siz de masanıza bir tabak daha ekleyin. Bir çocuğa daha gönlünüzü, evinizi, kapınızı açın.’’

 

Haberin Fotoğrafları