Bakanımız Kaya, istismar mağduru anneyi çocuklarına kavuşturdu

5 Nisan 2018Paylaş
a-A+

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Fatma Betül Sayan Kaya, Adana'da cezaevinde bulunan kocasının erkek kardeşi tarafından cinsel saldırıya uğradığı iddia edilen kadını, Hatay'da çocuklarıyla bir araya getirdi.  

Bakan Kaya'nın girişimiyle Hatay Valiliğinde gerçekleşen buluşmada, mağdur kadın D.B, 5 gündür görmediği 3 çocuğuna sarılarak gözyaşı döktü.

Bakan Kaya, gazetecilere yaptığı açıklamada D.B. ve çocuklarına, Bakanlık tarafından bir yıldır sosyal ve ekonomik destek verildiğini belirtti.

D.B. ile ilgili haberlerin basına yansımasından sonra olayı, hukuk müşavirliği ve il müdürlüğü aracılığıyla yakından takip ettiklerini ifade eden Bakan Kaya, şöyle devam etti:

"İlk başta dede çocukları almak istememişti. Onunla ilgili bir sıkıntı yaşandığı için biz annenin talebi üzerine çocukları koruma altına aldık, misafir ettik onları. Şimdi anneyi zaten sosyal ekonomik destekle destekliyoruz. Bir ev tutacağız inşallah. Kendi ayakları üstünde duracak, çocuklarına bakacak. Biz hiçbir şekilde hiçbir evladımızın, Türkiye'de ekonomik yoksunluk sebebiyle ailesinden ayırılmasını istemiyoruz. Zaten bu amaçla verdiğimiz, sosyal ekonomik destek dediğimiz bir desteğimiz var. 108 bin çocuğumuzu ailesinin yanında sosyal ekonomik destekle destekliyoruz. Bu evlatlarımız da aslında sosyal ekonomik destekle desteklediğimiz bir ailemizdi. Desteğimizi devam ettireceğiz." 

D.B. ve çocuklarına psikososyal destek vereceklerini ve yanlarında olacaklarını belirten Bakan Kaya, ayrıca yargı sürecine de müdahil olacaklarını sözlerine ekledi.

Mağdur D.B. ise kendisini çocuklarıyla buluşturan Bakan Kaya'ya teşekkür etti.