10 Mart 2022, Perşembe Ankara, TÜRKİYE

6. Uluslararası Evde Sağlık ve Sosyal Hizmetler Kongresi


Sağlık Bakanlığı, Aile ve  Sosyal Hizmetler Bakanlığı,  Türkiye Belediyeler Birliği ve Türkiye Evde Sağlık ve Sosyal Hizmetler Derneği işbirliği ile düzenlenen " 6.Uluslararası Evde Sağlık ve Sosyal Hizmetler Kongresi”  25-27 Mart 2022 tarihlerinde Ankara Eliz Hotel’ de gerçekleştirilecektir.

Alanında uzman bilim insanlarının katılımcılara bilgi ve birikimlerini aktaracağı kongrede “Evde Sağlık ve Bakım Hizmetleri” alanında tüm paydaşların bir araya gelmesi ve sağlık bakım çalışanlarının özellikli konularda eğitim alması, sağlık ve sosyal hizmet çalışanları, evde bakım sektör çalışanları, yerel yönetimler, üniversiteler ile özel ve kamu bakım merkezlerinden katılımcılar yer alacaktır.

Kongrede; eş zamanlı çevrimiçi düzenlenecek olan “Sağlık ve Sosyal Hizmetler Öğrenci Kongresi” ile öğrencilerin sağlık ve sosyal hizmetler alanında yaptıkları araştırma ve projelerin sonuç ve etkilerini paylaşmaları ve üniversitelerde öğrenim görmekte olan ön lisans ve lisans öğrencilerinin araştırma yapmalarını teşvik edilmesi amaçlanmaktadır.

Covid-19 tedbirleri göz önünde bulundurarak yüz yüze 150 kişinin katılımının planlandığı açılış programı kişi sınırlaması olmaksızın çevrimiçi olarak gerçekleştirilecektir. Hibrit olarak gerçekleştirilecek olan kongreye ulusal ve uluslararası olarak yaklaşık 1.000 bilim insanının katılımını beklenmektedir.

14 Ülke analizi,70 ulusal sunum, 10 Uluslararası sunum, 145 ulusal ve 13 uluslararası bilim insanının katkı sunacağı kongrede toplam 16 oturum bulunmaktadır.

 Kongre katılımcıları aşağıda yer alan kurslardan birini seçerek ücretsiz katılabilecektir.

    Evde Sağlık Hizmetlerinde Kalite ve Akreditasyon Kursu

    Evde Bakımda Yara Bakımı Kursu

    Palyatif Bakım Kursu

    Mobbing Farkındalık Kursu

    Evde Bakımda Getat Uygulamaları

    Evde Bakımda Nütriyon Kursu

    Sağlıklı İstatistik Kursu