Dr. Hakkı Öztürk

Dr. Hakkı Öztürk

Müsteşar Yardımcısı V.

1972 yılında Afyonkarahisar iline bağlı Bolvadin ilçesinde doğdu. Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesinden 1997 yılında mezun oldu. 

Mecburi hizmetini Tokat İli Reşadiye İlçesinde tamamladıktan sonra 1999 – 2004 yılları arasında Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Acil ve Diyaliz Hekimliği yaptı. 

2004 yılında Sağlık Bakanlığı Bakan Müşaviri olarak görevlendirildi. 2005 yılında Personel Genel Müdür yardımcılığı görevine getirildi. Sağlık İnsangücü planlama çalışmaları yürüttü.

2007 yılında Sağlık Kurumları İşletmeciliği alanında Yüksek Lisans yaptı. 

2009 yılında Sağlık Bakanı Müşaviri olarak Sağlık Politikaları geliştirme, Stratejik Yönetim ve Planlama çalışmaları yürüttü. Sağlık Bakanlığının 2010 – 2014 ve 2013 – 2017 Stratejik Planlama ekibinde yer aldı. Bu dönemde aynı zamanda Ankara Ulus Devlet Hastanesi Başhekimliği görevini yürüttü. 

2012 yılında Sağlık Bakanlığının yenilenen teşkilat kanunu ile birlikte Sağlık Bilgi Sistemleri Kurucu Genel Müdürü olarak atandı. Bakanlığın sistem ve network altyapısının yenilenmesi, e-sağlık, Tele-tıp gibi uygulamaların geliştirilmesi alanında çalışmalar yaptı. 

2015 yılında Strateji Geliştirme Başkanlığına görevlendirildi. 16 Aralık 2016 tarihinden itibaren Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevini yürütmekte olan Hakkı Öztürk, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsünde Enfeksiyon Hastalıkları Epidemiyolojisi Doktora Programına devam etmektedir.

Evli ve 3 çocuk babasıdır. 

Bağlı Birimler

  • Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü
  • Kadının Statüsü Genel Müdürlüğü
  • Strateji Geliştirme Başkanlığı