…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
20 Eylül 2019, Cuma Çankırı

GAZİLER GÜNÜNDE YEMEKTE BİR ARAYA GELDİLER


19 Eylül Gaziler Günü'nde Valimiz Hamdi Bilge AKTAŞ tarafından Şehit aileleri ve Gazilere yemek programında bir araya gelindi. 

Çankırı Askeri Gazino Müdürlüğünde Sayın Valimiz Hamdi Bilge AKTAŞ himayesinde Aile, Çalışma ve Sosyal hizmetler İl Müdürlüğümüz Koordinesinde düzenlenen yemek programına Valimiz AKTAŞ ve eşi Hanımefendi Seval AKTAŞ’ın yanı sıra Garnizon Komutanı Tuğgeneral Hakan TUNÇ, Belediye Başkan Vekili Hasan KERTLEZ, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa ÇAKMAK, Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan AYRANCI, Vali Yardımcıları Abdullah ASLANER, Şahin BAYHAN, İl Emniyet Müdürü Sadettin AKSOY, İl Jandarma Komutanı J. Albay Hıdır AYÇİÇEK, Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanı Av. Abdulkadir ÇELİK, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı İlhan TEKİN, Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Hasan ÇAKIR, İYİ Parti İl Başkanı Muhittin Bora KANAT, daire amirleri, Muharip Gaziler Derneği Başkanı Ahmet ÇELİK, Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Yüksel TEKE, Çankırı Şehit ve Gaziler Derneği Başkanı Metin KUŞ, STK temsilcileri, şehit aileleri, gaziler ile aileleri katıldı. 

Yemekte konuşan Valimiz Hamdi Bilge AKTAŞ, Gazilerimizin de en az şehitlerimiz kadar önemli olduğuna vurgu yaparak, vatan için mücadele ederek Gazi olan vatan evlatlarına her zaman sahip çıkacaklarını ifade etti. Yemek programı Muharip Kore Gazisi Mustafa KURT’un yaptığı yemek duasıyla sona erdi.


Program Valimiz Hamdi Bilge AKTAŞ ve protokol yönetimi, Suriye'nin Afrin Bölgesinde yaralanan P. Kom. Astsb. CVS. Fatih ÖZKAN'ı adresinde ziyaret etmeleriyle son buldu.