…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
16 Temmuz 2020, Perşembe Çankırı

15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Günü Etkinlikleri


İlimizde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri Çankırı Şehitliğindeki anma töreniyle başladı. 


Törene Valimiz Abdullah AYAZ, Çankırı Milletvekili Salim ÇİVİTCİOĞLU, İl Garnizon Komutanı Tuğgeneral Hakan TUNÇ, Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı ESEN, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa ÇAKMAK, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan AYRANCI, Baro Başkanı Av. Erkan KÖROĞLU, Vali Yardımcıları Abdullah ASLANER, Şahin BAYHAN, İl Emniyet Müdürü Sadettin AKSOY, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hıdır AYÇİÇEK, İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa ÇIBIK, İl müdürümüz Hasan Tahsin YILDIRIM, Kamu Kurum ve kuruluşlarının İdari amirleri, Şehit ve Gazi dernekleri ve STK temsilcileri, basın mensupları ile vatandaşlar katıldı. 


Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende Valimiz Abdullah AYAZ, şehitliğe çelenk bıraktı. Kur’anı Kerim tilaveti ve İl Müftüsü Bürhan KELEŞ’in yaptığı duanın ardından şehitlerimizin kabirlerine gül bırakıldı. 


İl Müdürlüğümüz koordinesindeki Şehitlik töreninin ardından Taş Mescit’te Karatekin Üniversitesi tarafından hazırlanan 15 Temmuz Fotoğrafları sergisi gerçekleştirildi.

Etkinlikler kapsamında ayrıca Ahmet Yesevi Camiinde şehitlerimizin ruhlarına ithafen Mevlid-i Şerif okundu. 


Anma etkinlikleri Milli İrade Meydanında Demokrasi Nöbeti ve 15 temmuz konulu resim, şiir, kompozisyon yarışmalarının ödül töreniyle devam etti.