Dün bazı basın yayın organlarında yer alan ''Bursa’da engelli kadına büyük ayıp’’ ve ''Adana’da 4 kişi engelli gence tekme ve yumruklarla saldırdı’’ haberlerine ilişkin aşağıdaki açıklamanın yapılması uygun görülmüştür.

Dün bazı basın yayın organlarında yer alan ‘’Bursa’da engelli kadına büyük ayıp’’ ve ‘’Adana’da 4 kişi engelli gence tekme ve yumruklarla saldırdı’’ haberlerine ilişkin aşağıdaki açıklamanın yapılması uygun görülmüştür.

Olayın basına yansımasının hemen ardından Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Fatma Betül Sayan’ın talimatıyla her iki olay içinde soruşturma başlatılmıştır.

Adana’da şiddete maruz kalan engelli vatandaşımızın tedavi süreci yakından takip edilmektedir.

Bursa’da gerçekleşen olayda ise engelli vatandaşı araca almayan özel halk otobüsüne Bakanlığımızca da idari para cezası kesilmiştir.

Bu çirkin olaylara maruz kalan iki engelli vatandaşımıza Bakanlığımızın uzman personelleri tarafından psikososyal destek sağlanacaktır.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı olarak engelli vatandaşlarımıza yönelik bu kabul edilemez davranışları sergileyenlerin en ağır cezaları almaları için her iki olayında yakından takipçisi olacağız.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.
 


Sonraki Sayfa: Bugün bazı sosyal medya hesaplarında güya “bir yetiştirme yurdunda çocuklara uygulanan şiddette ait görüntüler” şeklinde yer verilen paylaşımlarla ilgili aşağıdaki açıklamanın yapılması uygun görülmüştür.

Önceki Sayfa : Bugün bazı basın yayın organlarında yer alan ''Türkiye’yi Sarsacak Utanç Listesi'' başlıklı habere ilişkin aşağıdaki açıklamanın yapılması uygun görülmüştür.