Yeni Yıl Mesajı
Aziz milletimizin, yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın, ailelerimizin yeni yılını kutluyor, 2021 yılının umutlarımızın tazelendiği, zorlukları geride bırakarak geleceğe güvenle baktığımız bir yıl olmasını diliyorum.

Bakü’de, Afganistan’da, Somali’de, Irak’ta ve Suriye’de, sınır bölgelerimizde görev yapan kahraman Mehmetçiklerimizin ve kıymetli ailelerinin yeni yılını hassaten tebrik ediyorum. Canımızdan aziz bildiğimiz vatanımızı savunmak için canlarını feda eden şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize sabır ve şifalar diliyorum.

Aile olmak hüznü ve sevinci paylaşmaktır. Yeni bir güne yeni bir yıla yüreğimizdeki umudu taşıyarak birlikte uyanmaktır.    

Bu dayanışma ruhuyla Bakanlığımız Büyük Türkiye ailesi olarak; engelli ve yaşlı vatandaşlarımızın, korumamız altındaki çocuklarımızın, şehit yakını ve gazilerimizin, kadın ve gençlerimizin yanında olduk.

Çalışma hayatından sosyal güvenliğe, sosyal yardımlardan sosyal hizmetlere uzanan geniş bir yelpazede ekonomik ve sosyal destek programlarımızla vatandaşlarımıza destek verdik.

İnsanlığı tesiri altına alan Kovid-19’un toplumumuz üzerindeki etkilerini asgari seviyeye düşürmek, işsizliği azaltmak, vatandaşlarımızın çalışarak emeği ve alın teri ile evlerine ekmek götürmeleri için gece gündüz çalıştık.

Yeni yıl yeni fırsatlar, yeni imkânlar demek. 2021 yılı Saygıdeğer Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde ülkemizin yeniden ayağa kalktığı, ekonomide, adalette, sosyal politikalarda yeni bir dönemin başladığı yıl olacak. Reformlarla, istihdam ve sosyal hizmet programlarımızla, milletimizle dayanışma içerisinde Türkiye’yi 2023 hedeflerine birlikte taşıyacağız.

Şehit ve gazilerimizin bizlere emanet ettiği aziz vatanımızı huzur ve barış yurdu kılmaya devam edeceğiz. Vefa duygusuyla, büyük bir minnetle milletimizin hizmetinde olacağız. Hizmet etmek aşk işidir, gönül işidir. Biz bu aşkla 18 yıldır çıktığımız hizmet yolculuğunda ailelerimizin, vatandaşlarımızın yaşam kalitesine yükseltmek için çalıştık. Yetimlerimizin, değerli büyüklerimizin, şehit yakını ve gazilerimizin emrine amade olduk. Kimsesizlerin kimsesi olduk.

Bu duygularla 2021 yılının ülkemize, milletimize ve tüm insanlığa barış, huzur, sağlık ve bereket getirmesini Yüce Rabbimden temenni ediyorum.

Aziz vatandaşlarımızın bir kez daha yeni yılını kutluyor,  saygı ve sevgilerimi sunuyorum.