Öğretmenler Günü Mesajı
Özverili gayretleriyle eğitim-öğretim hayatımızın gerçek mimarları olan kıymetli öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum.

Çocuk ve gençlerimizin zihinsel, kültürel, sosyal, ahlaki açıdan gelişip yetişmelerinde öğretmenlerimiz şüphesiz ki müstesna bir yere sahipler.

Mustafa Kemal Atatürk’ün ifade ettiği gibi “Gelecek gençlerin, gençler öğretmenlerin eseridir”. Çocuk yaşlarımızdan itibaren öğretmenler hayatımıza istikamet veren ve geleceğimizi aydınlatan kandillerdir.

Öğretmenlerimiz sadece bilgiyi, fikri, kültürü aktarmakla kalmamakta, aynı zamanda sevgi, saygı, merhamet, iyilik, adalet, erdem gibi değerleri şahsen ihsas ettirmektedir.

Bizler, büyük bir mesuliyet olan öğretmenliğin sadece bir meslek olmaktan öteye milli ve insani bir haslet olduğunu biliyoruz.  

Öğretmenlere olan derin saygı ve muhabbetimiz millet olarak her daim baki kalacaktır. Hazret-i Ali’nin “Bana bir harf öğretenin kölesi olurum” sözüne uygun bir anlayışla öğretmenlerimizi minnet dolu duygularla hatırlamaya bugün de yarın da devam edeceğiz.

Bu vesileyle, görev yapan ve emekli olmuş bütün öğretmenlerimize sağlık, afiyet ve mutluluklar diliyor, hepsine ayrı ayrı sevgi, saygı ve muhabbetlerimi sunuyorum.