Kurban Bayramı Mesajı
Aziz milletimizin Kurban Bayramı’nı tebrik ediyor, bayramın ülkemize, İslam âlemine ve tüm insanlığa barış ve esenlikler getirmesini diliyorum.

Bayramları huzur içerisinde geçirmemizi sağlayan, vatan topraklarını bizlere emanet eden aziz şehitlerimizi, ahirete irtihal eden gazilerimizi rahmetle yâd ediyorum.

Şehit yakını, gazi ve gazi yakınlarımıza, değerli büyüklerimize, engelli kardeşlerimize, kadın, çocuk ve gençlerimize, toplumun her kesiminden tüm vatandaşlarımıza sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir bayram diliyorum.

Bayramın emek, zekâ, bilgi ve tecrübelerini ortaya koyarak çalışan, üreten, Türkiye’yi büyüten işçi ve işverenlerimize hayır ve bereket getirmesini diliyorum.

Salgın döneminde üstün fedakârlık duygusu içinde görev yapan, sağlık çalışanları başta olmak üzere tüm kamu ve özel sektör personeline, milletim adına şükranlarımı sunuyorum.

Kurban, Allah’a yakınlaşma anlamına gelen bir ibadettir. Sahip olduğumuz nimetlerin şükrü, bereket vesilesidir. Bayramlar şüphesiz ailemizle, sevdiklerimizle birlikte daha bir güzel yaşanır. Hele Kurban Bayramları, paylaşma, yardımlaşma ve dayanışma vakitleridir. Bugün bir çocuğu güldürmektir bayram. Bir dostun hatrını sormaktır. Bir ihtiyaç sahibinin ihtiyacını karşılamaktır. Bir dertlinin derdiyle dertlenmek, bir hastaya şifa olmak, bir garibin duasını almaktır. Bayramın birliğimizi, beraberliğimizi, dostluğumuz, kardeşliğimizi pekiştirmesini diliyorum.

Bu yıl Kovid-19 salgını hayatımızın her yönünü etkiledi. Çok şükür alınan tedbirler, sağlık çalışanlarımız başta olmak üzere tüm görevlilerin fedakarlıkları ve halkımızın sağduyusu sayesinde salgına karşı başarıyla mücadele ettik.

Pandemi döneminde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olarak, toplumumuzun her kesimine yönelik destekler ve yardımlar sağladık. Sosyal Koruma Kalkanımız çerçevesinde çalışanlarımıza, işletmelerimize ve salgından en fazla etkilenen toplum kesimlerine sağladığımız doğrudan destek ve yardımların toplam tutarı 25 milyar TL’yi geçti. Kovid-19 salgın hastalığıyla yeniden şekillenen dünyada sağlam bir duruş ortaya koyarak ekonomide, siyasette kendi jeopolitik eksenimizi daha muhkem hale getirerek inşallah bu süreçten büyüyerek çıkacağız.

Kovid-19’a karşı elde ettiğimiz kazanımları korumak için lütfen bayramı, temizlik, maske ve mesafe kurallarına özen göstererek kutlayalım.

Kurban Bayramı’nın bireyleri mutlu, aileleri uyumlu, çalışan, üreten müreffeh Türkiye’nin müjdecisi olmasını diliyor, hepinizi saygı ve muhabbetle selamlıyorum.