Kurban Bayramı Kutlama Mesajı
Milli birlik ve beraberliğimizin önemli sembollerinden olan kurban bayramımız, aynı zamanda bütün Müslümanların birbiriyle kucaklaşmaları ve kardeşlik bağlarını ihya etmeleri için bir vesiledir. Sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın, sevgi, saygı ve muhabbetin geleneğimizden tevarüs ettiğimiz en canlı tezahürlerindendir.

Din kardeşliğimizi derinden idrak ettiğimiz bayram günlerinde, millet olarak sahip olduğumuz cömertliği ve fedakarlığı müstesna bir şekilde ifa etmekteyiz. Mazlumların, muhtaçların ve zayıfların yanında olmak bizi her platformda öne çıkaran toplumsal vasıflarımızdan biridir. Bu çerçevede, aile odaklı sosyal yardım ve hizmet modelimizle toplumsal barışı ve huzuru sağlamaya yönelik pek çok çalışmayı hayata geçiriyor, yeni Türkiye vizyonuyla çalışma ve aile hayatı arasındaki bağları kuvvetlendirici nitelikteki çalışmalarımıza kararlılıkla devam ediyoruz. Gerek kadın, çocuk, engelli, yaşlı, şehit yakını ve gazilerimizi destekleyerek, gerekse iş güvenliği, sosyal güvenlik ve çalışma hayatıyla ilgili rasyonel, yapıcı politikalar geliştirerek her vatandaşımızın layık olduğu insanca yaşama koşullarını temin etmek için büyük bir çaba içindeyiz.

Türkiye, 2023 hedeflerine ulaşmak için yoluna bu hassasiyetle devam etmektedir. 21. yüzyılın yükselen gücü olarak milli hedefimiz, bizden sonraki nesillere 2053 ve 2071 vizyonlarını hayata geçirebilecekleri, güven ve umut veren bir Türkiye’yi miras  bırakmaktır.

Bu duygularla, şehit yakını ve gazilerimiz başta olmak üzere aziz milletimizin ve İslam âleminin Kurban Bayram’ını kutlar; aile büyüklerimiz, akrabalarımız, öksüz ve yetimlerimizle birlikte sevgiyi ve sevinçlerimizi paylaşarak bayramımızı en güzel şekilde idrak etmeyi temenni ederim.

Hac yolculuğuna çıkan kardeşlerimizin de ibadetlerinin kabulünü ve sağlıkla ailelerine kavuşmalarını Cenab-ı Allah'tan niyaz eder, bayramın tüm insanlığa hayırlar getirmesi dileğiyle bütün vatandaşlarımıza saygı ve sevgilerimi sunarım.

 

Zehra Zümrüt SELÇUK

T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı