Aile Haftası Mesajı


15 Mayıs 2021, Cumartesi

Bu hafta Aile Haftası. Okulda öğrendiğimiz ilk bilgilerdendir. Toplumun en küçük yapı taşı aile. Evet, bu kuru ve teknik tanımla böyledir ama aslında içine doğduğumuz, huzuru ve güveni hissederek yetiştiğimiz bizi geleceğe hazırlayan doğal saf ve katıksız sevginin adıdır aile. Bu hazinenin önemini idrak edebilmek için insanlık tarihine şöyle bir bakmak yeterlidir. Birbirine bağlı güçlü ailelerin olduğu toplumlar daha uzun ve sağlıklı yaşarken, aile bağlarının zayıf olduğu toplumlar hızla dağılmıştır.

Sağlıklı mutlu bir ailede büyüyen fert geleceğe güvenle ve emin adımlarla yürürken sevginin, saygının ve muhabbetin olmadığı ortamda büyüyen insanlar geleceğini kurmakta da zorlanmaktadır. Sorumluluklarımızın bilinci ile üstlendiğimiz anne, baba, kardeş, evlat, hatta geniş ailede teyze, amca dede nine gibi rolleri hakkıyla yerine getirdiğimizde anlamını bulur aile.

Peygamberimiz de bu doğrultuda sizin en hayırlınız ailesine karşı hayırlı olandır buyurmuştur. Bizler de bakanlık olarak güçlü aile, güçlü toplum bilinci ile hareket ediyor. Ailelerimize her türlü desteği veriyoruz.

Yaptığımız çalışmalarla toplumun en küçük yapı taşının sağlıklı yürüyebilmesi için çabalıyoruz. Önümüzdeki dönemde de bu çalışmalarımızı yoğunlaştırarak devam edeceğiz. Çünkü biz büyük Türkiye ailesi için çalışıyoruz. Bu vesile ile sizleri saygı ve hürmetle selamlıyorum. Aile haftamız kutlu olsun.

 

DERYA YANIK
AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANI