8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı
Kadınların birlik, beraberlik ve dayanışmasının sembolü olan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyor, kadınların yaşadığı bütün acıların, bütün sorunların çözümü için bu günün bir başlangıç olmasını temenni ediyorum.

Erdemin ve yüksek ahlakın olduğu bir dünya hayalimizde temel özne kadındır. Kadını; aile ve toplumu geleceğe taşıyacak en önemli varlık olarak görüyor, çalışmalarımızı bu minval üzere  şekillendiriyoruz.

Kadınlara yönelik her türlü ayrımcılığı ortadan kaldırmak, toplumsal yaşamın her alanında kadınların güçlenmesini sağlamak temel ilkemizdir.

Hükümet olarak kadınların toplumsal statüsünün güçlenmesi konusunda; dönüştürücü ve aynı zamanda sürdürülebilir adımlar atmaya devam ediyoruz.

2023 yürüyüşümüzü güçlü adımlarla gerçekleştirmek ancak kadın, erkek, genç, yaşlı yekûnen hareket etmekle mümkün olabilecektir. Toplumsal yapımızın tüm kurumsal unsurları arasında sağlıklı bir sosyal diyalog sağlanmasını ise bu sorumluluk alanının mütemmim cüzü olarak değerlendiriyoruz. Bu yaklaşım esası içinde gelecek nesillerimize karşı en temel sorumluluğumuzun; toplumsal cinsiyet adaletini gerçekleştirmek olduğunu bu vesile ile bir kez daha paylaşıyor, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyor, sevgi ve  saygılarımı sunuyorum.

 

Zehra Zümrüt SELÇUK

T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı