30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama Mesajı
Tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri olan 30 Ağustos Zaferinin 97. Yıl dönümünü kutlamanın onur ve heyecanını milletçe bir kere daha yaşıyoruz.

İstiklal Harbimizin 30 Ağustos Zaferiyle sonuçlanan tarihi kahramanlık destanı, bizim milli şuur ve vazife duygusuyla geleceğe taşıyacağımız güzide bir mirasımızdır. 

Millet olarak varlığımızı ilelebet muhafaza etmek ve ekonomik, siyasi, sosyal atılımlarla taçlandırmak için verdiğimiz mücadeleyi bugün de büyük bir kararlılıkla sürdürüyoruz. Büyük Taarruz, bu kutlu yürüyüşün ve mücadelenin en somut tarihi sembollerinden biridir.

Milletimiz, İstiklal Savaşı ve Büyük Taarruz ruhuna sahip çıkmaya her zaman olduğu gibi büyük inanç ve cesaretle devam etmektedir. 15 Temmuz destanı ve terör odaklarına karşı  içerde ve dışarda yürüttüğümüz her türlü mücadele, milli beraberlik şuurumuzun en tabii ve hakiki ifadesidir.

Ülkemizi tehdit etmeye yönelik ekonomik ve siyasi saldırılar karşısında ortaya koyduğumuz mukavemet ve birlikteliğimiz de yine Büyük Taarruz ruhunun millet şahsındaki canlı birer timsalidir.

Millet olarak sahip olduğumuz tarihi misyon ve bulunduğumuz coğrafyadaki belirleyici rolümüz,  bir ve diri olma hususunda bizi daima şevk sahibi kılmaktadır.

Türkiye, bugün, yedi düvele rağmen gerçekleştirdiği büyük atılımlarla istikbale doğru yürümenin kararlılığı ve heyecanı içindedir.

Büyük Taarruz ruhunu,  her alandaki yeni zaferler ve gelişmelerle taçlandırmaya devam edeceğimizden kuşku duymuyor; 2023, 2053, 2071 vizyonlarıyla Büyük Türkiye idealimizin giderek daha neşvünema bulacağına yürekten inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyor, vatanımızın bütünlüğü, milletimizin bekası ve selameti uğruna mücadele veren kahraman şehitlerimizi ve ahirete irtihal etmiş gazilerimizi bir kere daha rahmet ve minnetle yad ediyorum.

 

Zehra Zümrüt SELÇUK

T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı