2019 Ramazan Bayramı Tebrik Mesajı
Milli birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek, kardeşlik ahdimizi yenilemek için önemli bir fırsat olan Ramazan Bayramımız Rabbimizin bizlere bir lütfudur. Bir olmanın, aile olmanın, emeğin şahitliğini yapan bayramlarımız; yardımlaşma ve dayanışmanın arttığı, sevginin, saygının, sabrın ve kardeşliğin daha da güçlendiği, insanlığı karanlıktan aydınlığa çıkaran özel bir zaman dilimidir.

Bu özel zamanlardan aldığımız inançla, insana yönelik yaptığımız çalışmalarımızda; tüm mağduriyetlerin önüne geçerek kurumsal adımlar atmaya devam ediyoruz. Toplumun refah seviyesini yükseltmek için; ekonomide elde ettiğimiz başarıyı doğrudan sosyal politikalara yansıtmaya, aile odaklı sosyal yardım ve hizmet modeliyle aile bütünlüğünü korumaya, kadın, çocuk, engelli, yaşlı, şehit yakını ve gazilerimizi desteklemeye devam ediyoruz.

2023 hedeflerimiz doğrultusunda, tüm vatandaşlarımızın desteği, gönlünü ve gözünü ülkemize kilitlemiş mazlumların duası ile birlikte, inşallah hedeflerimize ulaşacak, birlikte yol yürümeye, birlikte hayatı anlamlı kılmaya devam edeceğiz.

Bu duygularla, Ramazan Bayramı’nın manevi ikliminin tüm vatandaşlarımıza, ülkemize, İslam dünyasına ve insanlığa huzur ve saadet getirmesini Rabbimden temenni ediyor, hepinizi sevgiyle, muhabbetle selamlıyorum.

 

Zehra Zümrüt SELÇUK

T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı