Bakanımız Sayın Zehra Zümrüt Selçuk’un “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” Mesajı
15 Temmuz, milli iradenin, milli birlik ve beraberliğimizin kuruluş ruhuyla yeniden inşa edildiği, tarihe altın harflerle yazılmış kutlu bir zaferdir. Kuşkusuz bu zafer şehit ve gazilerimizin üstün cesareti, gazi milletimizin büyük fedakârlıklarıyla elde edilmiştir.

Aziz milletimizin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününü en kalbi duygularımla tebrik ediyorum. Bu kutlu zaferin mimarı aziz şehitlerimizi rahmetle, minnetle yâd ediyor, şehit yakınları ve gazilerimize vakarlı duruşlarından dolayı şükranlarımı sunuyorum. Şehit ve gazilerimizin, kahraman milletimizin 15 Temmuz’un 2. Yıl dönümünü idrak ettiğimiz bugünde, darbeci teröristlere, vesayet odaklarına karşı verdiği destansı mücadeleyi asla unutmayacağız.

Saygıdeğer Cumhurbaşkanımızın daveti üzerine, bayrak inmesin, ezan susmasın diyerek zafere koşan kahraman bir milletin evladı olmaktan dolayı gurur duyuyorum. Ülkemizin, çocuklarımızın geleceği için onurlu mücadelemizi sürdüreceğiz.

15 Temmuz, Çanakkale ruhuyla milli iradenin yeniden inşa edildiği gündür. 15 Temmuz milletimizin büyük bir zaferle taçlandırdığı 2. Kurtuluş savaşıdır. 15 Temmuz, aziz milletimizin çıplak elleriyle tankları durdurduğu gündür. Milletimiz bu kutlu zaferle dünyaya demokrasi dersi vermiştir. Saygıdeğer Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Türkiye Cumhuriyeti Devleti 15 Temmuz sonrası her alanda kendini yeniden ihya ve inşa sürecini başlattı.

Gazi milletimiz 16 Nisan referandumu ve 24 Kasım seçimleriyle teröristlerin, darbeci teröristlerin hayallerini bir kez daha tarihe gömerek Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini hayata geçirmiş, Cumhurbaşkanımız Saygıdeğer Recep Tayyip Erdoğan’ı Türkiye’nin ilk Devlet Başkanı seçmiştir. Güçlü hükümet, güçlü meclis, güçlü Türkiye idealini gerçekleştirmek için siyasi tarihimizde yeni bir sayfa açılmıştır.

Yeni dönemde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olarak ekonomik kalkınmada, çalışma hayatı ve sosyal politikalar alanında güçlü adımlar atarak 2023 hedeflerine birlikte yürüyeceğiz. Milletimizin bizlere yüklediği görev ve sorumluluk bilinciyle insani kalkınmada lider ülke olmayı sürdüreceğiz. Güçlü Hükümet sistemiyle insanımızın huzur ve refahı için daha çok çalışacak, dünya mazlumlarının umudu olmayı sürdüreceğiz.

Bu vesileyle tarih boyunca unutulmayacak olan demokrasi ve milli iradenin mutlak zaferine şahitlik eden siz değerli şehit yakını, gazi ve gazi yakınlarımıza, aziz milletimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli İrade Gününüzü tebrik ediyor, hepinize sevgi, saygı ve muhabbetlerimi sunuyorum.

 

Zehra Zümrüt SELÇUK

T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı