15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü milli iradenin milli birlik ve beraberliğimizin kuruluş ruhuyla yeniden inşa edildiği kutlu bir zaferin dönümüdür. Bu zafer şehit ve gazilerimizin üstün cesareti gazi milletimizin büyük fedakârlıklarıyla elde edilmiştir. O gece darbe girişiminin püskürtülmesiyle toplumumuz önemli bir süreçten geçmiş ve Türk milleti, demokrasi adına büyük bir imtihan vermiştir.

251 vatandaşımızın şehit, 2193 vatandaşımızın gazi olduğu o gece; Türk milletinin tarih boyunca kanıyla kazandığı ibretlik zaferler silsilesine 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü ’de eklenmiştir.

3. yıl dönümünü gerçekleştireceğimiz bu yıl demokrasi, bağımsızlık, vatan ve milleti için sokağa çıkan şehitlerimizin aziz hatırasını yaşatacak, onları rahmetle yâd edecek ve Türk milleti olarak yaşadığımız bu hain darbe girişiminin hem gelecek nesiller nezdinde hem de dünya nezdinde asla unutulmaması, unutturulmaması için elimizden geleni yapacağız.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olarak; ekonomik kalkınmada, çalışma hayatı ve sosyal hizmetler alanında güçlü adımlar atacak, 2023 hedeflerimize erişmek için milletimizin bizlere yüklediği görev ve sorumluluk bilinciyle insani kalkınmada lider ülke olmayı sürdüreceğiz. Güçlü Hükümet sistemiyle insanımızın huzur ve refahı için daha çok çalışacak, dünya mazlumlarının umudu olmayı sürdüreceğiz. Unutmamalıyız ki; 15 Temmuz, tarihi unutanlar için hafızaları tazeleyecek yeni bir milli destan, irademizi test etmek isteyenler için mutlak bir uyarıdır.

Bu vesileyle 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününü kutluyor, tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, o zafer gecesinde şahlanan gazilerimize ve tüm vatandaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum.

 

Zehra Zümrüt SELÇUK

T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı