Bakanımız Sayın Zehra Zümrüt Selçuk’un 10 Kasım Münasebetiyle Yayımladığı Mesajı
Tarihin en zor şartlarında, milletiyle kurduğu ittifakla bütün saldırılara göğüs gererek, Türkiye Cumhuriyetini kuran Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete irtihalinin 80. Yıl dönümünde saygıyla ve rahmetle anıyorum. Milletimizi müşterek ilkeler etrafında bir araya getiren Mustafa Kemal Atatürk, kahraman bir asker ve saygın bir lider olarak bütün dünyanın takdirini kazanmıştır. İstiklal mücadelesinde tesis edilen milli ruh ve anlayış, Cumhuriyetin ilanıyla birlikte kalıcı bir değer haline gelmiştir.

O günden bugüne aynı azim ve kararlılıkla, Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yıl dönümü için milletimizle birlikte belirlediğimiz hedeflere emin adımlarla ilerliyoruz. Aile, toplum, dayanışma, yardımlaşma gibi bizi biz yapan değerleri muhafaza ederken, milletimizin refahı ve istikbali için devletimizin tüm imkanlarını seferber ediyoruz. Kadın, çocuk, engelli, yaşlı ve çalışan tüm vatandaşlarımızın hiçbir ayrıma tabi tutulmadan imkân ve fırsatlardan adil bir şekilde yararlanması için attığımız her adımla, ülkemizi 2023 hedeflerine en iyi şekilde taşıyacağımıza yürekten inanıyoruz.

Bu duygularla vefatının 80. yıl dönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve istiklal mücadelemizin bütün kahramanlarına Allah'tan rahmet diliyor, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi minnetle, şükranla yâd ediyorum.

 

 

Zehra Zümrüt SELÇUK

T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı