10 Kasım Atatürk'ü Anma Mesajı
Milli mücadelenin Başkomutanı, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ahirete irtihalinin 81. yıl dönümünde saygıyla yâd ediyorum.

“Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir.” diyerek Samsun’da başlattığı istiklal mücadelesini, aziz milletimizin her ferdiyle beraber Kurtuluş Savaşı’nda zafere taşıdı. Ve “Benim en büyük eserim” dediği Cumhuriyeti’mizi bizlere miras bırakarak şanlı tarihimizdeki müstesna yerini aldı.

Bugün, ‘"İnsanı yaşat ki devlet yaşasın" şiarını kendisine ilke edinmiş bir hükümetin mensupları olarak vatan sathının her bir karış toprağındaki ailelerimiz, çocuklarımız, kadınlarımız, gençlerimiz, engellilerimiz, yaşlılarımız, gazilik onuruna erişmiş ve bu şanlı topraklar için şehit olmuş kahramanlarımız için alın teri dökmenin onurunu yaşıyoruz.

Tüm vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştıran ve
bütüncül bir sosyal kalkınmayı hedefleyen bir yönetim anlayışıyla geleceğimizi inşa etmeye devam ediyoruz.

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde insanlarımızın mutluluğu, ailelerimizin uyumu ve toplumumuzun refahı için hiç durmadan çalışmaya kararlıyız.

Bu duygularla, vefatının 81. yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, kahraman silah arkadaşlarını, bu topraklar için canlarını göz kırpmadan siper eden şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha rahmetle ve minnetle anıyorum.
Ruhları şâd olsun…
Zehra Zümrüt SELÇUK
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı