10 Kasım Atatürk'ü Anma Mesajı
İstiklal mücadelemizin Başkomutanı, Cumhuriyetimizin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 82. yıl dönümünde saygıyla yâd ediyorum.

Vatan topraklarımızın hattı müdafaası gereği Anadolu’daki milli varlığımızın bağımsızlık ruhu ve iradesini bütün unsurlarıyla hayata geçirmeyi başaran Gazi Mustafa Kemal, savaş alanındaki zaferleri ve güçlü devlet adamlığıyla milletimizin gönlünde ve tarihimizin parlak sayfaları içinde kendisine ölümsüzleşen bir yer edindi.

Zekası, kabiliyeti, azmi, karizmatik kişiliği ve önderliğiyle de dünyanın pek çok ülkesinde büyük saygı, sevgi, hayranlık uyandırarak 20. yüzyılın bağımsızlık ve çağdaşlaşma mücadelesi veren milletlerine ilham kaynağı ve örnek oldu

21.yüzyılın ilk çeyreğinde, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğiyle yeniden güçlü bir şekilde ve millet ruhuyla neşv-ü nema bulan bu Türkiye ideali, içinde barındırdığı büyük tarihi miras ve tecrübeden güç alarak geleceğimize ışık tutmaya devam ediyor. Bugün, millet ve devlet olarak 2023 hedeflerimize ulaşmak için canla başla çalışıyor, 2053 ve 2071 vizyonlarıyla Türkiye’yi dünyanın cazibe merkezi haline getirecek tarihi gelişme zeminine ve dinamiklerine kavuşturmak için mücadele ediyoruz.

Toplumun bütün kesimlerini, birlik, beraberlik ve kardeşlik ruhu içinde kucaklamaya yönelik sosyal devlet ve sosyal kalkınma politikalarıyla, çalışanı, işsizi ve işvereniyle her insanımıza sahip çıkıyor, onurlu ve güvenli bir şekilde hayatlarını sürdürmelerini sağlayacak bütün adımları mevcut şartlar ve imkanlar çerçevesinde atıyoruz.

Aile odaklı sosyal yardım ve hizmet anlayışımızla çocuklardan yaşlılara, kadınlardan engellilere, muhtaçlardan şehit yakınları ve gazilerimize kadar, yine bütün vatandaşlarımızın mutluluğu, toplumun refahı ve milletimizin yüksek menfaati adına her türlü özveriyi gösterme, ülkemizi layık olduğu en üst beşeri ve sosyal kalkınma seviyesine taşıma konusunda çalışmalarımızı tam bir kararlılıkla sürdürüyoruz.

Bu hislerle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, vatanımızın bağımsızlığı ve bölünmez bütünlüğü için canlarını siper eden bütün şehitlerimizi ve gazilerimizi büyük rahmet ve minnetle anıyorum